Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-07-04 17:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Umowy na realizację programu Senior + podpisane

Olsztyn24
Podpisanie umów | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wojewoda Artur Chojecki podpisał dzisiaj (4.07) umowy z przedstawicielami samorządów Świętajna, Ełku, Ostródy, Lubawy, Działdowa, Rybna, Lidzbarka, Biskupca, Górowa Iławeckiego, Olsztyna i Bartoszyc na realizację tegorocznej edycji wieloletniego programu Senior +.

Program Senior + skierowany jest do samorządów już prowadzących lub zamierzających otworzyć na swoim terenie domy czy kluby dziennego pobytu dla seniorów. Dodatkową możliwość stanowi utworzenie w jego ramach klubu Senior + obok dziennego domu dla osób starszych.

W 2017 roku resort rodziny, pracy i polityki społecznej na realizację Programu Senior + przeznaczył 30 mln zł. Na utworzenie dziennego domu jednostka samorządu terytorialnego może wnioskować o kwotę do 300 tys. zł dotacji, zaś na utworzenie klubu – do 150 tys. zł. Z placówek tych będą mogły korzystać nieaktywne zawodowo osoby powyżej 60. roku życia, które od poniedziałku do piątku będą mogły spędzać tam co najmniej 8 godzin dziennie, korzystać z pomieszczeń do wspólnych spotkań, ćwiczeń i relaksu. Seniorzy w takich placówkach będą mieć również zapewniony ciepły posiłek.
R E K L A M A
banner
W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje obecnie 8 Dziennych Domów Senior +. W tym roku na utworzenie, wyposażenie i bieżącą działalność domów i Klubów Senior + wydane zostanie blisko 1 759 tys. zł z przeznaczeniem na utworzenie, wyposażenie i utrzymanie 447 miejsc.

Olsztyn do programu przystąpił już w pierwszej jego edycji. Na realizację tegorocznej edycji zadania stolica regionu przeznaczyła 883 tys. złotych. Dofinansowanie to prawie 300 tys. złotych.

- Od trzech lat zlecamy organizacjom pozarządowym prowadzenie specjalnych placówek - przypomina prezydent Piotr Grzymowicz. - Celem jest aktywizacja i rehabilitacja osób starszych. Nie brakuje zajęć edukacyjnych, kulturalnych, aktywności ruchowej, aktywizacji społecznej.

W dwóch olsztyńskich placówkach opiekę znajduje 120 osób. Zadania są realizowane przez Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło (90 miejsc) oraz Fundację Laurentius (30 osób).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umów na realizację programu Senior +

»

04-07-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl