Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-07-05 00:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzisiaj otwarcie Papugarni w Olsztynie

Olsztyn24
Papugi | Więcej zdjęć »
Od dzisiaj (5.07) olsztynianie będą mogli przekonać się czy papugi rzeczywiście gadają, jak wielki dziób ma tukan i ile owoców potrafi zjeść ara. Tego wszystkiego mieszkańcy miasta będą mogli doświadczyć w nowo powstałej Papugarni przy ulicy Lubelskiej 29 c. Dzisiaj odbędzie się wielkie otwarcie placówki.

Papugarnia to jedyne takie miejsce w województwie, gdzie odwiedzający mogą podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na przybyłych czeka blisko 50 papug reprezentujących aż 10 różnych gatunków, w tym m.in. rudosterki - malutkie papugi, przyjazne dzieciom, kakadu różowa – endemiczny gatunek, pochodzący z Australii czy Lora wielka – żeńskie przedstawicielki tego gatunku posiadają czerwone pióra, a samce zielone. Ponadto papugarnia stała się domem dla barwników, amazonek (jedne z najlepszych mówców w świecie papug), ar zielonoskrzydłych czy ar araraun.

Papugarnia to idealne miejsce aby poszerzyć wiedzę w niecodzienny sposób. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom placówki i ich prelekcjom zarówno młodsi jak i starsi będą mogli dowiedzieć się więcej o tym dlaczego papugi latają, jak wyglądają papuzie związki, dlaczego ptaki mają kolorowe pióra i po co im taki duży dziób. Wizyta na sali pozwoli dzieciom obcować z egzotycznymi ptakami, obserwować ich naturalne zachowania, ale także da możliwość nakarmienia i pogłaskania tych kolorowych ptaków. W papuzim domu na przybyłych czeka m.in. ara zielonoskrzydła o imieniu Rita, która oczarowuje swoim gadaniem i tańcem, a Ci, którzy marzyli o papudze na ramieniu z pewnością polubią Arusia – specjalistę od powtarzania słów i ogromnego fana siedzenia na ramieniu.
R E K L A M A
banner
Na ponad 250 metrach kw. Papugarni każdy miłośnik ptaków znajdzie coś dla siebie. Oprócz obserwacji zwierzaków przybyli będą mogli także nakarmić ptaki! Pokarm w postaci ziaren czy kolorowych warzywno-owocowych szaszłyków będzie można podawać oswojonym zwierzętom z dłoni. Te i wiele innych atrakcji będzie udostępnione zwiedzającym oferując im niecodzienny sposób na spędzenie czasu wspólnie z rodziną i znajomymi. Koszt biletu ulgowego to 15 zł. Za normalny bilet będzie trzeba zapłacić 19 zł. W ofercie papuziego domku będą także bilety rodzinne i grupowe oraz możliwość organizacji urodzin.

Papugarnia jest czynna od godziny 10.30.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [3]
~miki@wp.pl / 2017-07-10 09:37
Uwięzione papugi to coś pozytywnego? Śmiechu warte. Ich miejsce jest w naturze.
~Krycha / 2017-07-05 13:20
Nareszcie coś pozytywnego. Na pewno tam zajrzę z rodziną. Gratuluję pomysłu.
~ / 2017-07-05 08:02
A o której godzinie jest te wielkie otwarcie bo jak na razie to podane są tylko ceny biletów i co można będzie obejrzeć ,tylko jak ktoś ma przyjść skoro nie wiadomo na którą godzine i dlaczego w dniu otwarcia takie kolosalne ceny biletów ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl