Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-07-05 16:29 | Rozmiar tekstu: A A A

OBO 2018 na półmetku

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. OBO 2018 w Aquasferze | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim ratuszu zakończono czterotygodniową pracę nad oceną wniosków do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Teraz nadszedł czas na promocję tych projektów, które uzyskały ocenę pozytywną. I właśnie promocji OBO, a w szczególności zachęceniu mieszkańców miasta do udziału w głosowaniu nad projektami osiedlowymi i zintegrowanymi, które zrealizowane zostaną w przyszłym roku, poświęcona była dzisiejsza (5.07) konferencja prasowa zorganizowana przez Urząd Miasta Olsztyna w WCRS Aquasfera.

W konferencji udział wzięli: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, radny miejski Mirosław Gornowicz, wiceprzewodnicząca Rady Konsultacyjnej OBO Monika Michniewicz, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego UM Aneta Szpaderska oraz dyrektor OSiR Jerzy Litwiński.  

Do OBO 2018 mieszkańcy Olsztyna złożyli 185 wniosków, w tym 58 zintegrowanych (obejmujących więcej niż jedno osiedle) i 127 osiedlowych. Negatywnie ocenionych zostało 47 wniosków (26 zintegrowanych i 21 osiedlowych), chociaż w sprawie 2 wniosków toczą się jeszcze postępowania odwoławcze. Na dzisiaj do kolejnego etapu OBO - głosowania na projekty zakwalifikowanych zostało 138 wniosków, w tym 32 zintegrowane i 106 osiedlowych. Temtyka wniosków jest bardzo zróżnicowana - od tradycyjnych małych inwestycji osiedlowych, po duże wydarzenia promocyjne, kulturalne i rozrywkowe. Z tych projektów w 2018 roku zrealizowanych zostanie minimum 23 projekty osiedlowe i cztery zintegrowane. Na każdy z projektów osiedlowych miasto przeznacza do 110 tys. zł, zaś na projekt zintegrowany - 300 tys. zł. Łączna pula finansowa OBO 2018 wynosi 3 730 tys. zł.
R E K L A M A
banner
Więcej o projektach, które wezmą udział w głosowaniu można dowiedzieć się na stronie internetowej www.glosujobo.olsztyn.eu. Głosowanie rozpocznie się 25 września i potrwa do 8 października br. Czas do rozpoczęcia głosowania autorzy projektów powinni wykorzystać na promocję swoich propozycji. Projekty wybrane przez mieszkańców do realizacji poznamy 24 października.

Podczas konferencji prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz rozwiął też pojawiające się wątpliwości w sprawie budowy Łynostrady. Projekt ścieżki rowerowej wzdłuż Łyny na terenie miasta zostanie zrealizowany przez miasto kosztem 5 mln złotych, z których aż 85% pochodzić będzie z kasy Unii Europejskiej. W tej chwili trwają jeszcze badania geologiczne na planowanej trasie Łynostrady, które niebawem zostaną zakończone. Przetarg na zbudowanie Łynostrady najprawdopodobniej zostanie ogłoszony w sierpniu tego roku, a zakończenie inwestycji planowane jest na 2018 rok.

Więcej o przebiegu konferencji w Aquasferze w naszej wideorelacji z wydarzenia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~Baśka / 2017-07-06 16:28
U mnie na Dajtkach to w sprawie OBO bardzo aktywna jest zawsze taka aktywistka z PSL. Przez to moja rodzina i nasi sąsiedzi jakoś sceptycznie i podejrzanie patrzymy na tę inicjatywę. Jak partyjniacy się za coś biorą, a szczególnie jak to jest PSL lub PO - to my wolimy w tym nie brać udziału...
~Jadwiga_Misiak / 2017-07-06 12:56
Ruchomy to musi być budżet, bo na pewno nie obywatelski, skoro projekt Łynostrady wybrany w 2015 roku, księguje się do budżetu miasta Olsztyna przez dwa kolejne lata.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. V edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

05-07-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl