Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2017-07-14 12:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Ośrodek w Żardenikach ze sprzętem do SI

Olsztyn24
Nowy sprzęt do terapii pojawi się w SOSW w Żardenikach (fot. SP)
Wkrótce dzieci z gminy Jeziorany będą mogły korzystać z terapii integracji sensorycznej bez konieczności wyjeżdżania do sąsiednich gmin. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach kończy wyposażanie sali SI.

Zakup specjalistycznego sprzętu terapeutycznego umożliwiła realizacja projektu „Nasza sala, nasze piłki, nasze zdrowie”, który dofinansowała Fundacja PZU. Skorzystają z niego zarówno podopieczni SOSW, jak i dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego uczestniczące w zajęciach wczesnego wspomagania.

Dotychczas dzieci z zaburzeniami sensorycznymi nie miały możliwości terapii w gminie – mówi dyrektor SOSW Anna Chyżyńska. - Pomoc fundatora ułatwiła stworzenie optymalnych warunków rozwoju dla najmłodszych. Teraz mogą uczestniczyć w darmowych zajęciach wczesnego wspomagania
R E K L A M A
banner
Skuteczność terapii SI zależy od czasu jej rozpoczęcia. Im wcześniej zaczyna się pracę, tym efekty są lepsze

Stymulacja dziecka w zakresie integracji sensorycznej jest procesem długotrwałym i musi być prowadzona systematycznie z użyciem właściwie dobranego sprzętu. Dlatego też spodziewamy się, że formy terapii przyniosą założone efekty – ocenia Krystyna Filipczyk, terapeuta SI. – Oczekujemy, że dzięki zajęciom uczniowie poprawią swoją samoocenę i wiarę w siebie. Już zwiększyło się zaangażowanie dzieci w podejmowanie nowych działań, ponieważ poprawiła się ich motoryka, równowaga oraz koordynacja ruchowa. Zabawy z odpowiednio dostosowanymi pomocami i sprzętem pozytywnie wpłyną na rozwój dzieci, szczególnie tych uczestniczących w zajęciach wczesnego wspomagania. Nowy sprzęt przyczyni się m.in. do zmniejszenia nadwrażliwości dotykowej, słuchowej i objawów nadpobudliwości psychoruchowej. Dzieci uczestniczące w zajęciach SI będą w stanie kontrolować swoje reakcje na otoczenie, poprawi się ich koncentracja i skuteczność wykonywania poleceń. Skuteczna terapia zaburzeń przetwarzania sensorycznego ułatwi im rozpoczęcie nauki szkolnej i osiągnięcie sukcesu w szkole. Dzięki zakupowi dodatkowego sprzętu rehabilitacyjnego oraz pomocy terapeutycznych stworzyliśmy w Ośrodku nowoczesną salę do terapii SI.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl