Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-07-16 11:00:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Smartfon zamiast portfela

Olsztyn24

Chcąc zapłacić za rejestrację pojazdu czy wydane dokumenty w urzędzie, nie musimy już zabierać ze sobą gotówki. Wystarczy, że będziemy posiadać telefon z dostępem do Internetu.

- Cyfryzacja ułatwia i przyspiesza codzienne czynności - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Mając na uwadze komfort mieszkańców, konsekwentnie dążymy digitalizacji usług publicznych.

Ta bezgotówkowa rewolucja to efekt uruchomienia przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. ogólnopolskiego Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Olsztyński Urząd Miasta jest jednym z pięciu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, który przystąpił do programu.
R E K L A M A
banner
Bezgotówkowe płatności są możliwe dzięki usłudze WebPOS Paybynet, która jest rodzajem terminala wirtualnego, umożliwiającego wykonywanie płatności za pomocą smartfona, w oparciu o mobilne aplikacje bankowe. Obecnie usługa jest dostępna w dwóch bankach: PKO BP oraz Pekao S.A., ale w najbliższym czasie KIR planuje nawiązać współpracę z kolejnymi dwoma bankami. Wykonując płatność za pośrednictwem WebPOS Paybynet nie musimy udawać się do kasy, dokonamy jej przy stanowisku obsługi klienta.

- Korzystając z WebPOS Paybynet mamy możliwość użycia kodu BLIK z aplikacji mobilnej Banku PKO BP lub aplikacji PeoPay Banku Pekao S.A., gdzie procedura działa bardzo podobnie, z tym że zamiast kodu BLIK podajemy swój numer telefonu - tłumaczy Karol Tabaka z Wydziału Informatyki Urzędu Miasta. - W obydwu przypadkach na smartfonie pojawi się prośba o zatwierdzenie płatności. W celu zakończenia transakcji należy ją zaakceptować.

Program służący upowszechnianiu płatności bezgotówkowych jest wdrażany na szeroką skalę od początku kwietnia 2017 r., ale już teraz wiadomo, że Polacy będą z niego chętnie korzystać. Z przeprowadzonego wcześniej pilotażu, w którym uczestniczyło 130 urzędów z całego kraju wynika, że taka forma regulowania zobowiązań cieszy się wśród konsumentów znacznym powodzeniem. Szczegółowe informacje o programie są dostępne na stronie www.mr.gov.pl/bezgotowka oraz www.kir.pl/program.

Więcej o WebPOS Paybynet tutaj: http://www.paybynet.pl/dla-administracji/platnosci-mobilne-w-urzedach/

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl