Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS | 2017-07-18 20:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Dlaczego firmy taksówkarskie powinny mieć wykupione polisy?

Olsztyn24
(fot. archiw. Linkkouse)
Bez względu na to czy posiadasz samochód na własny użytek, czy służy Ci on do celów zarobkowych – musisz wykupić dedykowane mu ubezpieczenie. Na drodze, a nawet poza nią, w każdej chwili może dojść do nieszczęśliwego wypadku lub stłuczki, na skutek której nie tylko samochód, ale i Twój pasażer poniesie obrażenia. Pamiętaj, że za wszelkie szkody zawsze odpowiadasz Ty i to od Ciebie klient będzie żądał w niektórych przypadkach niemałej rekompensaty finansowej.

Co powinna obejmować polisa dla TAXI?

Z pozoru wydawać by się mogło, że wystarczy wszystko to, co jest oferowane zwykłym kierowcom. Niestety w przypadku niektórych zdarzeń może okazać się to niewystarczające. Przykładem może być sytuacja, w której dojdzie do uszkodzenia mienia lub ciała osoby przewożonej. Ubezpieczenie w każdej kwestii musi być dostosowane do specyfiki pracy taksówkarza. Co należy przez to rozumieć? Przede wszystkim o wyższe niż w przypadku zwykłych samochodów prywatnych ryzyko wystąpienia szkód w postaci częstszych napraw, wymiany zbitych szyb czy likwidowania drobnych uszkodzeń zewnętrznych. Samochody służące za taksówkę są intensywniej eksploatowane, przez co są bardziej narażone na szkody. Doskonale zdają sobie z tego sprawę polskie towarzystwa ubezpieczeniowe, które są nieprzychylne firmom zajmującym się przewozem osób w celu zarobkowym. Chcesz się zabezpieczyć i w razie wypadku nie być pozostawionym samemu sobie? Sprawdź, gdzie szukać pomocy.
R E K L A M A
banner
Korzystne polisy z zagranicy

Po dokładnym zapoznaniu się z umową ubezpieczenia AC pojazdu mechanicznego można dostrzec zapis, który wyklucza ochronę auta wykorzystywanego do celów zarobkowych, czyli omawianej przez nas taksówki. Ubezpieczyciele są w stanie pójść na kompromis i zapewnić ochronę taksówkarzowi pod jednym warunkiem – zapłaci on wyższą niż wszyscy składkę. Taki proceder ma miejsce w Polsce z prostej przyczyny. Towarzystwa ubezpieczeniowe zdają sobie sprawę ze specyfiki pracy taksówkarza, większego ryzyka szkód i ogromnego przebiegu wykorzystywanego przez nich auta, przez nie co ubezpieczanie ich im się zwyczajnie nie opłaca.

Odmiennego zdania są ubezpieczyciele z zachodu. Taxi Insurance to polisa oferowana firmom taksówkarskim, którym zależy na ochronie w każdej, nawet najmniej prawdopodobnej sytuacji. Ochroną zostaje objęty zarówno taksówkarz, jak i przewożone przez niego osoby. W razie nieszczęśliwego zdarzenia właściciel firmy otrzyma odpowiednio wysoką rekompensatę finansową z tytułu poniesionych strat.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl