Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-07-21 19:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie zwycięzcami w konkursie na projekt uczytelnienia reliktów przed Wysoką Bramą

Olsztyn24
Ogłoszenie wyników odbyło się w ratuszu (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wiemy, jak ma wyglądać teren przed Wysoką Bramą w Olsztynie oraz uczytelnienie dawnych murów otaczających miasto. W ratuszu rozstrzygnięty został dzisiaj (21.07) konkurs architektoniczny w tej sprawie

Odsłonięcie dawnej fosy, podziemny parking, możliwość obejścia dookoła odkrytej przed kilkoma laty rondeli - to w ogromnym skrócie najważniejsze założenia zwycięskiej pracy. Jak podkreślali przedstawiciele sądu konkursowego, to była zdecydowanie najlepsza ze zgłoszonych prac.

- Zwycięska praca wyróżnia się profesjonalnym pod względem warsztatowym opracowaniem tematyki konserwatorskiej oraz zagadnień architektoniczno-urbanistycznych - tłumaczy werdykt przewodniczący sądu konkursowego, prof. Jan Salm z Politechniki Łódzkiej. - Godna podkreślenia jest sygnalizowana w opisie kompleksowość i spójność przedstawionej koncepcji oparta na wszechstronnym rozpoznaniu terenu opracowania, praca ma charakter otwarty dopuszczający korekty wynikające z postępu badań. Ujmuje najszerzej z uczestniczących w konkursie prac całokształt problemów obsługi projektowanych plant Starego Miasta.
R E K L A M A
banner
Projekt ten przygotowała olsztyńska pracownia Dżus GK Architekci. To m.in. autorzy części obiektów wielokrotnie nagradzanego zagospodarowania brzegów Jeziora Krzywego.

- Zakładaliśmy ciągłość plant - mówi Grzegorz Dżus z pracowni, która okazała się najlepszą. - W naszej koncepcji parking nie może jej przerwać, więc postanowiliśmy go schować. Natomiast rondela musi być widoczna. Nie zakładamy jej rekonstrukcji, ale wyciągnięcie jej nawet dwa metry ponad powierzchnię.

Konkurs na uczytelnienie fortyfikacji Starego Miasta ratusz ogłosił na początku kwietnia bieżącego roku. Czternaście pracowni złożyło wnioski o dopuszczenie do konkursu. Po ich ocenie do złożenia prac zostało zaproszonych dwanaście. Ostatecznie swoje propozycje przygotowało sześć biur.

- Zwycięska praca jest wspaniała - ocenił prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Cieszymy się, że wygrała pracownia z Olsztyna. Wkrótce rozpoczynamy negocjacje w sprawie przygotowania dokumentacji. Później będzie trzeba zapewnić finansowanie realizacji projektu. Nie mam wątpliwości, że to będzie kolejna perełka naszego miasta.

Projekt powinien być gotowy do końca 2018 roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl