Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-08-24 21:20 | Rozmiar tekstu: A A A

W Jezioranach powstaje pierwszy mural

Olsztyn24
Ściany MOK w Jezioranach ozdobi pierwszy w gminie mural (fot. MOK Jeziorany - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pierwszy profesjonalny mural powstaje w Jezioranach. Wielkoformatowa grafika inspirowana ptactwem Warmii, powstaje na ścianach budynku Miejskiego Ośrodka Kultury mieszczącego się przy ul. Konopnickiej.

- Konkurs na mural ogłosiliśmy w zeszłym roku - informuje Angelika Stawisińska, dyrektor MOK w Jezioranach. - Otrzymaliśmy 9 zgłoszeń z całej Polski, w tym z Łodzi, Gdańska, Krakowa i Rzeszowa.

Konkurs wygrał częstochowianin Michał Czerko - student II roku studiów magisterskich grafiki warsztatowej w Akademii Jana Długosza w Częstochowie, absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie i studiów licencjackich na kierunku grafika warsztatowa w Akademii Jana Długosza, uczestnik stażu ceramicznego w Karlsruhe (Niemcy, 2008) i pleneru rzeźbiarskiego w Lubminie (Niemcy 2008), a także przeglądów, plenerów i warsztatów artystycznych w kraju i za granicą.
R E K L A M A
banner
Prace nad muralem rozpoczęły się w czwartek, 17 sierpnia. Zakończenie planowane jest na piątek, 25 sierpnia. Od tego dnia ściany MOK w Jezioranach będą zdobić motywy związane z warmińską naturą.

- Inspiracją dla projektu było ptactwo regionu Warmii - mówi Michał Czerko. - Mural przedstawia abstrakcyjna formę, zaczerpniętą z naturalnego środowiska, w którym żyją ptaki. Ekspresyjna forma ma nadać nowy charakter, świeżość oraz oryginalność Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Jezioranach.

Już dzisiaj wykonawcy i zleceniodawcy muralu zapraszają do wizyty w Jezioranach i obejrzenia pierwszego w gminie dzieła dekoracyjnego malarstwa ściennego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl