Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-06-21 21:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Artyści z Wydziału Sztuki UWM chcą zmienić oblicze swojej siedziby

Olsztyn24
Siedziba Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie przy ul. Szrajbera
Jest szansa, że szary budynek uniwersytecki przy ulicy Szrajbera 11 w Olsztynie, będący m.in. siedzibą Wydziału Sztuki UWM, zyska nieco „życia”. Wydział Sztuki właśnie ogłosił ogólnopolski konkurs na wykonanie muralu na północnej elewacji budynku. Na wykonanie zadania akademicy przeznaczają 10 tys. złotych.

W ciągu ostatnich lat obiekt przy ul. Szrajbera przeszedł kilka modernizacji. Jedną z najważniejszych był gruntowny remont wnętrza. Teraz przyszedł czas na zmianę zewnętrznego wizerunku. Może to sprawić malowidło wielkoformatowe, czyli mural, który będzie widoczny od strony ulicy Staszica. Jego tematyka ma mieć „charakter otwarty z uwzględnieniem wartości sztuk wizualnych i muzyki w działaniach naukowych”.

Na konkursowe zgłoszenia organizatorzy czekają do końca lipca. Najlepsza propozycja zostanie wybrana 1 sierpnia. Laureat konkursu dostanie dwa tysiące złotych oraz osiem tysięcy na materiały, które będą niezbędne do wykonania pracy. Malowidło ma powstać między 15 sierpnia a 16 października, w czasie nie dłuższym, niż tydzień.
R E K L A M A
banner
Mural będą mogli podziwiać spacerowicze, przemierzający planowane wzdłuż Starego Miasta planty oraz pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy podróżujący odnowioną ul. Pieniężnego. Gotowa jest już dokumentacja tego zadania, w ramach którego ma powstać także nowy most nad Łyną. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl