Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-08-27 14:18 | Rozmiar tekstu: A A A
XXIV Festyn „Pszczoła i miód”

Pszczelarski festyn pod Uranią

Olsztyn24
XXIV Festyn „Pszczoła i miód” | Więcej zdjęć »
Jak co roku pod koniec wakacji, Rejonowe Koło Pszczelarzy w Olsztynie zaprosiło dzisiaj (27.08) na festyn pszczelarski pod hasłem „Pszczoła i miód”. Na placu pod Uranią pszczelarze prezentowali efekty tegorocznej pracy, a odwiedzający festyn mogli zopatrzyć się w miód i inne pszczele produkty bezpośrednio od producentów.

- Myślę, że ten rok, co do zasady, był dobry dla pszczelarzy na Warmii i Mazurach - mówi Józef Zysk, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Olsztynie. - Chociaż wiosna nie zapowiadała dobrego roku, ale kilkanaście ciepłych dni po zimnym maju przyczyniło się do tego, że miodu - zarówno rzepakowewgo, jak i spadziowego - mieliśmy dużo. Większość pszczelarzy w naszym regionie powinna więc mieć satysfakcję z wykonanej w tym roku pracy.

Podczas festynu za 0,9 litrowy słoik miodu rzepakowego trzeba było zapłacić 20-25 złotych, a za taki sam słoik miodu gatunkowego, np. lipowo-spadziowego, lipowego czy gryczanego, od 30 do 35 złotych. Ceny były więc porównywalne do ubiegłorocznych - mimo sporych zbiorów. Okazało się jednak, że na Warmii i Mazurach nie ma nadpodaży miodu, znajduje on bowiem odbiorców na południu Polski.
R E K L A M A
banner
- Na południu Polski ten rok dla pszczelarzy był fatalny - wyjaśnia prezes Zysk. - Są tam pasieki, z których pszczelarze nie uzyskali ani kilograma miodu. Ta sytuacja powoduje, że nasz miód jedzie na południe. Sam zauważyłem, że sprzedaż miodu z moich pasiek wzrosła w tym roku trzykrotnie.

Tym bardziej więc warto było przyjść dzisiaj na pszczelarski festyn i zaopatrzyć się w miód, którego w zimie w sklepach może nie być za dużo.

W programie festynu były też animacje dla dzieci, pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy zorganizowali także stoisko informacyjne. Dla pszczelarzy ważny był również moment wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla najaktywniejszych z nich.

Od kilku lat festyn „Pszczoła i miód” wpisany jest do programu Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Tak również było w tym roku. W zorganizowaniu i przeprowadzeniu festynu pszczelarzom pomagali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Pani / 2017-09-01 21:15
Czy na zdjęciach jest Przemysław GawroN, Absolwent LO I? Rany... tu dawna koleżanka :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XXIV Festyn „Pszczoła i miód” w Olsztynie

27-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl