Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-08-31 16:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital dziecięcy dostał miliony na poprawę warunków leczenia

Olsztyn24
Podpisanie umowy w olsztyńskim szpitalu dziecięcym | Więcej zdjęć »
Umowę na dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dużej i bardzo ważnej dla szpitala i jego pacjentów inwestycji o wartości ok. 19 mln złotych podpisali dziś (31.08) w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie dyrektor szpitala dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz członek zarządu województwa Marcin Kuchciński. Spotkanie odbyło się w obecności ordynatorów, pielęgniarek oddziałowych i kierowników komórek administracyjnych szpitala, a także przyjaciół szpitala, którzy wspierają placówkę organizując m.in. coroczne bale charytatywne.

- To bardzo ważny i bardzo dobrze przygotowany projekt, o czym świadczy wysoka punktacja, jaką uzyskał w konkursie – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Serdecznie gratuluję pani dyrektor i całemu zespołowi szpitala tego wielkiego sukcesu, ponieważ konkurencja, jeśli chodzi o dofinansowanie ze środków unijnych, jest ogromna. Trzeba napisać bardzo merytoryczny projekt, spełnić wymogi unijne, konkursowe, uzyskać ocenę formalną i merytoryczną na wysokim poziomie. Zależy nam na tym, by jak najwięcej mieszkańców Warmii i Mazur miało dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej. Do szpitali i placówek służby zdrowia w naszym regionie trafią w najbliższym czasie w sumie prawie 74 mln zł unijnego wsparcia.

Zaplanowana inwestycja jest zgodną z ustaloną przez organ założycielski szpitala, czyli samorząd województwa, strategią rozwoju Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, który ma zapewnić pełną, kompleksową i wysokospecjalistyczną opiekę medyczną nad najmłodszymi mieszkańcami województwa.
R E K L A M A
banner
Jest to inwestycja polegająca na dostosowaniu infrastruktury budowlanej (bazy lokalowej) oraz wyposażenia w aparaturę medyczną dla potrzeb:

» Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii – zwiększenie liczby stanowisk intensywnej terapii z dziewięciu do trzynastu,
» Oddziału Pediatrycznego IV dla dzieci do 3. roku życia w strukturze izolacyjnej, tzn. izolatki wyposażone w śluzę, salę i łazienkę,
» Oddziału Pediatrycznego V Chorób Zakaźnych wraz z odcinkiem wyposażonym w boksy Meltzera do leczenia wysoce zakaźnych chorób u dzieci,
» Oddziału Leczenia Chorób Układu Kostno-Stawowo-Mięśniowego w zakresie ortopedii i w zakresie reumatologii (połączenie dwóch oddziałów).

- Są to oddziały mieszczące się w starej części szpitala, w 3-piętrowym skrzydle znajdującym się po prawej stronie od ul. Żołnierskiej. Znajdują się tam trzy, a docelowo będą cztery oddziały – wyjaśnia dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor szpitala dziecięcego w Olsztynie. - Warunki w tych oddziałach są z 1960 roku, dlatego sale są ciasne, nieprzystosowane do aktualnych standardów. Aby zachować tę samą liczbę łóżek, a jednocześnie poprawić warunki lokalowe, musimy rozciągnąć trochę to skrzydło i dobudować jeszcze jedną kondygnację. Będziemy tę inwestycję realizować etapami, żeby zachować ciągłość leczenia na remontowanych oddziałach.

Liczba leczonych pacjentów w szpitalu w ostatnim 10-leciu uległa podwojeniu. Rozbudowa szpitala, która nastąpiła w 2012 r. poprzez dobudowę nowego skrzydła, poprawiła dostępność i warunki leczenia w kilku oddziałach szpitalnych. Natomiast ta inwestycja będzie drugim etapem, pozwalającym na zwiększenie dostępności i poprawę warunków leczenia dzieci w kolejnych oddziałach szpitalnych.

- Głównym celem tej inwestycji jest poprawa dostępności do bazy szpitalnej i poprawa jakości specjalistycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi w województwie warmińsko-mazurskim z ukierunkowaniem na grupy chorób stanowiących główne przyczyny niezdolności do nauki, przyszłej niezdolności do pracy i niezdolności do pracy opiekunów oraz poprawa warunków pobytu w oddziałach zarówno dla pacjentów, jak i ich opiekunów – podkreśla dyrektor Krystyna Piskorz-Ogórek. - Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że potrzeby szpitala i jego pacjentów zostały dostrzeżone przez samorząd województwa i że otrzymaliśmy dofinansowanie, które umożliwia nam przeprowadzenie tej inwestycji.

Łączny koszt inwestycji wynosi ok. 19 mln zł, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego – ok. 15 mln zł, środki z budżetu województwa – ponad 2 mln zł i wkład własny szpitala - 1,6 mln zł.

Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na przełom 2017 i 2018 r., a zakończenie na połowę 2020 r.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl