Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-06-28 21:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Ogłoszono listę szpitali, które wejdą do sieci na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji (fot. Kamil Olszewski) | Więcej zdjęć »
Podobnie jak w całym kraju, także w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się dzisiaj (28.06) briefing prasowy z udziałem wicewojewody Sławomira Sadowskiego i dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Andrzeja Zakrzewskiego.

Na Warmii i Mazurach w sieci znalazły się wszystkie szpitale powiatowe, wojewódzkie i miejskie. Na liście są także: Szpital Uniwersytecki w Olsztynie, olsztyńska Poliklinika, Szpital Pulmonologiczny czy Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce, choć w tym ostatnim wypadku wymagało to uruchomienia specjalnej procedury, bez której placówka nie spełniałaby wymogów ustawowych. Pod uwagę wzięto unikatowość szpitala. Z oddziału alergologicznego i pulmonologicznego szpitala w Ameryce k. Olsztynka w 30 proc. korzystają dzieci z całej Polski.

Do sieci nie zakwalifikowały się 4 szpitale. Są to prywatne placówki z Mrągowa, Iławy, Ełku i Elbląga leczące w zakresie kardiologii, interny, nefrologii i radioterapii. Jednak i one będą mogły wystartować w konkursach organizowanych przez NFZ dla szpitali niebędących w sieci, w wyniku których będą podpisywały kontrakty z Funduszem na dotychczasowych zasadach.
R E K L A M A
banner
Jak poinformował wicewojewoda Sadowski, nowe zasady funkcjonowania szpitali mają poprawić sytuację pacjentów. Szpitale sieciowe będą musiały zapewnić pacjentom skierowanie do specjalisty i na rehabilitację. Będą musiały także zorganizować nocną i świąteczną opiekę w poradni.

Przepisy o sieci szpitali zaczną obowiązywać od początku października. Jak zapewnił dyrektor Andrzej Zakrzewski, na Warmii i Mazurach nie ma ani jednego powiatu, w którym nie byłoby przynajmniej jednego szpitala należącego do sieci.

Lista 32 placówek medycznych dostępna jest poniżej.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl