Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-09-01 16:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn oddał hołd ofiarom II wojny światowej

Olsztyn24
Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Od wycia syren alarmowych rozpoczęły się dziś (1.09) w Olsztynie uroczystości z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość zorganizował prezydent Olsztyna pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Dąbrowszczaków.

W uroczystościach, obok gospodarza - prezydenta Piotra Grzymowicza, udział wzięli kombatanci, parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa, duchowieństwo, szefowie służb mundurowych i miejskich instytucji, młodzież szkolna i mieszkańcy Olsztyna. Wartę honorową i poczet flagowy wystawiło wojsko. Licznie stawiły się poczty sztandarowe.

Podczas uroczystości, po odegraniu hymnu państwowego i wciągnięciu biało czerwonej flagi na maszt, z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: prezydent Piotr Grzymowicz, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz wicewojewoda Sławomir Sadowski. Potem modlitwę za wojskowe i cywilne ofiary II wojny światowej odmówił ks. Zbigniew Czernik, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Olsztynie. Następnie pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki kwiatów, a także zapalono znicze.
R E K L A M A
banner
Uroczystość zakończyło odegranie sygnału wojskowego „Śpij Kolego”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~fou roux / 2017-09-02 10:26
Dla Warmii i Mazur wojna rozpoczęła się już 25 sierpnia - od aresztowań nauczycieli polskich , lekarzy i działaczy polskich w Prusach
~rybel / 2017-09-01 19:49
A swoją drogą jaki jest sens "świętowania" wybuchu przegranej bądź co bądź II wojny światowej !?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Olsztynie

01-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl