Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-09-02 17:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Miłośnicy literatury na Olsztyńskim Szlaku Literackim

Olsztyn24
Ewa Hopfer i Robert Lesiński otwierają Olsztyński Szlak Literacki | Więcej zdjęć »
W całej Polsce czytane jest dzisiaj (2.10) „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Ten dramat został wybrany jako lektura szóstej edycji Narodowego Czytania, odbywającego się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Na mapie miejscowości, w których czytane jest „Wesele”, nie zabrakło Olsztyna. Do akcji, jak co roku, przyłączyły się Miejska i Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Warmii i Mazur. W gronie organizatorów wydarzeń związanych z Narodowym Czytaniem w Olsztynie pojawił się też nowy podmiot - Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojezierze”. Członkowie stowarzyszenia dla miłośników literatury przygotowali Olsztyński Szlak Literacki.

- Olsztyński Szlak Literacki organizujemy po raz pierwszy - mówi Ewa Hopfer, prezes SSK „Pojezierze”. - Chodzi o to, żeby przybliżyć mieszkańcom Olsztyna postaci związane z literaturą, bo młode pokolenie może nawet nie wiedzieć kim był Nienacki, kim był Śliwa czy Panas. Chcemy żeby się tego dowiedzieli uczestnicząc w literackiej wycieczce po Olsztynie. Jeżeli to wyjdzie fajnie, to w przyszłym roku będziemy powtarzać Olsztyński Szlak Literacki kilka razy w ciągu wakacji, głównie dla turystów.
R E K L A M A
banner
Na trasie szlaku znalazł się Spichlerz MOK, gdzie odbyła się inauguracja olsztyńskiej odsłony Narodowego Czytania, olsztyński ratusz, gdzie przewodnik PTTK mówił o przedstawicielach olsztyńskiego środowiska literatów młodego pokolenia, Zamek Kapituły Warmińskiej, gdzie uczestniczy zobaczyli inkunabuł z biblioteki Mikołaja Kopernika i materiały promujące olsztyńskie premiery „Wesela” w 1946 i 1960 roku oraz Stary Ratusz WBP, gdzie kontynuowano czytanie „Wesela”. Koniec szlaku wyznaczono w siedzibie SSK Pojezierze, gdzie uczestnicy odpowiadali na pytania związane z uzyskaną podczas spaceru po mieście wiedzą. Wszyscy uczestnicy konkursu wiedzy zostali nagrodzeni książkami, a najlepsi odebrali też nagrody specjalne.

Na deser organizatorzy Olsztyńskiego Szlaku Literackiego przygotowali koncert Łukasza Jędrysa, laureata nagrody im. Agnieszki Osieckiej tegorocznej edycji Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Start Olsztyńskiego Szlaku Literackiego

02-09-2017

image galeria
Narodowe Czytanie „Wesela” w Muzeum Warmii i Mazur

02-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl