Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-09-04 14:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Witaj szkoło!

Olsztyn24
Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się w SP19 | Więcej zdjęć »
Wakacje już za nami. Dzisiaj (4.09) - zamiast na plażę - dzieci i młodzież ruszyły do szkół. Naukę w Olsztynie rozpoczęło ponad 22 tysiące uczniów, z których blisko 1,4 tys. szkolna społeczność powitała pierwszy raz. Miejska inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 19 w Gutkowie.

Inauguracja to kolejny powód do radości w tej placówce oświatowej. U schyłku wakacji zakończono bowiem jej rozbudowę. Do budynku szkoły dobudowano ok. 400 m2 powierzchni użytkowej. W 3 kondygnacjach umieszczono nowe sale lekcyjne, szatnie i toalety. Placówka została także częściowo przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała blisko 1,6 mln zł.

Rozpoczęty dzisiaj nowy rok szkolny jest pierwszym, w którym będzie obowiązywała nowa reforma oświaty, wprowadzająca zmiany programowe oraz wymagająca dostosowania placówek. Jej wdrożenie ma kosztować miasto ok. 3 mln zł (do tej pory pochłonęła już ok. 1,3 mln zł). Kwota ta została przeznaczona na zakup wyposażenia (ok. 760 tys. zł) zł oraz remonty i przebudowy placówek (ok. 540 tys. zł).
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Miejska inauguracja roku szkolnego w Olsztynie

04-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl