Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
J.A. | 2017-09-13 20:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto kobiecego tenisa w Olsztynie

Olsztyn24
Plakat imprezy
Tenis ziemny stał się w ostatnich latach bardzo popularną dyscypliną. To za sprawą sióstr Radwańskich, które pokazały, że Polki też mogą grać na najwyższym poziomie. Mimo tego, że sport nie jest dla wszystkich, to jednak grono sympatyków tenisa ziemnego rośnie. Nie inaczej jest w Olsztynie, jednak tutaj zazwyczaj możemy go podziwiać w wykonaniu męskim i dziecięcym. Na warmińskich kortach organizowanych jest wiele turniejów dla dzieci i młodzieży, natomiast amatorski tenis ziemny zdecydowanie mężczyznami stoi. Dlatego też podjęto inicjatywę, aby zmienić tendencję i zorganizować również coś dla pań.

Niewiele osób wie, że w Olsztynie istnieje grupa kobiet, które regularnie uprawiają tenis ziemny, jeżdżą na turnieje i rozwijają tę pasję. Kilka sezonów temu powstała nawet Liga Kobiecego Tenisa Ziemnego w Olsztynie, gdzie panie z naszego miasta rozgrywają między sobą mecze, walcząc o najwyższy laur. Jedyne czego brakowało, to turnieju z prawdziwego zdarzenia, podczas którego mogłyby zaprezentować swoje umiejętności i przeżyć niezapomniane chwile w tenisowym towarzystwie. Dlatego też powstał pomysł, aby taki turniej zorganizować.

- Od kilku lat w Olsztynie brakowało turnieju tenisowego, który miałby zasięg nie tylko lokalny, ale regionalny. My jako tenisistki potrzebujemy sprawdzić swoje umiejętności w turniejowym środowisku, a niestety w Olsztynie nie miałyśmy takich możliwości. Dlatego postanowiłam, że należy tę lukę wypełnić i zorganizować turniej o zasięgu wojewódzkim. Dzięki temu nie tylko się sprawdzimy, ale także poznamy nowe osoby grające w tenis ziemny -
mówi Joanna Arłukowicz, pomysłodawczyni i osoba odpowiadająca za organizację turnieju.

Organizatorom udało się zaprosić do współpracy grupę firm, w szczególności tych z regionu, które od pierwszej edycji chcą wspomagać ideę turniejową oraz tenis ziemny na Warmii i Mazurach.
R E K L A M A
banner
- To daje nam pewność, że biały sport ma potencjał marketingowy i jest szanowany wśród olsztyńskich przedsiębiorców. Cieszy mnie to i uskrzydla - oświadcza organizatorka.

Dzięki temu na uczestniczki turnieju czekają zarówno nagrody rzeczowe, jak i gwarantowane pakiety, które każda z nich otrzyma.

Amatorskie Mistrzostwa Tenisa Ziemnego, to nie tylko możliwość sprawdzenia swoich możliwości, ale także integracja środowiska tenisowego. Dzięki temu można rozegrać mecze z nowymi zawodniczkami, poznać się i dzielić wspólną pasję. Jak zdradziła organizatorka, do turnieju już zgłaszają się tenisistki z Kętrzyna czy Iławy.

Taki turniej, to również niemała promocja tenisa ziemnego w naszym województwie. Dzięki tej inicjatywie dyscyplina rośnie w siłę i zbiera kolejnych sympatyków.

Turniej odbędzie się na kortach OKT Jodłowa przy ul. Olimpijskiej. Każdy zainteresowany może bezpłatnie wejść i pooglądać rywalizację pań. Dla widzów również przygotowano małe niespodzianki.

- Mamy nadzieję, że to początek długoletniej tradycji turniejowej w Olsztynie i że w kolejnych latach o tym wydarzeniu będzie coraz głośniej. Już w tym roku zapowiada się wielkie święto tenisa ziemnego w Olsztynie - kończy J. Arłukowicz.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie http://tenisolsztyn.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl