Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-09-23 12:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Rowerem najszybciej

Olsztyn24
Uczestnicy„wyścigu” (fot. UM)
Przy okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu przedstawiciele miejskich jednostek przetestowali wczoraj (22.09) olsztyńskie środki transportu. Rower i tramwaj okazały się lepsze od samochodu.

W piątek obchodziliśmy Europejski Dzień bez Samochodu. W obchody włączyła się Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, która do swojej akcji zaprosiła przedstawicieli Urzędu Miasta Olsztyna, olsztyńskiego WORD-u oraz Klubu Turystyki Rowerowej 4R w Olsztynie. Uczestnicy wzięli udział w eksperymencie - „wyścigu”. Ich zadaniem było, tuż przed godziną 8.00, przedostanie się z Jarot pod ratusz. Przetestowali różne środki transportu - tramwaj, rower i samochód. Pierwsi do mety dotarli rowerzyści, a chwilę po nich pojawiła się ekipa podróżująca tramwajem.

- Akcja miała na celu pokazanie mieszkańcom, że ulicami naszego miasta możemy przemieszczać się inaczej niż samochodem - mówi podkom. Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. - Korzystając z komunikacji zbiorowej lub wybierając rower jako alternatywną formę transportu, oszczędzamy czas, pieniądze i zdrowie.
R E K L A M A
banner
Europejski Dzień bez Samochodu ma na celu zwrócenie uwagi na wysoką emisję dwutlenku węgla w miastach, będącą wynikiem nadużywania samochodu jako indywidualnego środka transportu.

Komentarze [3]
~croks / 2017-09-26 16:57
Rowerzyści ubrani jak na jakieś wyścigi. Żona do pracy jeździ w spódnicy na miejskiej moenie właśnie
~kuru / 2017-09-25 03:06
hahaha też tak robię a co do Indian to fajne polskie rowery. Może mało znane ale hamulce i biebi znanych marek i to najlepszych własciwie.
~czoło / 2017-09-23 20:35
Najszybciej jest na rowerze metrem. Paaktykuję to zawsze kiedy się spieszę. Wreszcie kupiłem Indianę, w miarę lekką żeby łatwo było biegać po schodach :D
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl