Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Ewa Konopka/d. | 2017-09-24 18:51 | Rozmiar tekstu: A A A

„Kilometry Pomocy” dla pacjentów szpitala dziecięcego

Olsztyn24
Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem (fot. Michelin)
Wczoraj (23.09) tysiąc mieszkańców Olsztyna i regionu spotkało się nad Jeziorem Ukiel, by jeździć na rowerach, biegać i maszerować w konkurencji nordic walking. W specjalnej konkurencji wystartowały też dzieci. Uczestnicy wydarzenia pokonali siedem tysięcy kilometrów, by zebrać pieniądze na sprzęt medyczny dla szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Celem akcji pod hasłem „Kilometry Pomocy” było zebranie pieniędzy na zakup ultrasonografu dla szpitala dziecięcego w Olsztynie. Za każdy kilometr pokonany przez dorosłych Michelin przekazał 10 złotych, a za kilometr przebiegnięty przez dzieci 150 złotych.

Udało się wybiegać, wyjeździć i wychodzić sto pięć tysięcy złotych, które przekazano na zakup ultrasonografu przyłóżkowego (do diagnostyki i ratowania noworodków i niemowląt) Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie. Placówka posiada najwyższy stopień referencyjności, co oznacza, że leczone są tu najcięższe przypadki z województwa warmińsko-mazurskiego, a także spoza niego.
R E K L A M A
banner
Na uczestników i kibiców czekały na plaży różne atrakcje, w tym m.in. koncert Margaret. Goście imprezy mogli też obejrzeć wystawę z okazji obchodzonego w tym roku 50-lecia olsztyńskiej fabryki opon.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl