Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./k | 2017-09-27 16:38 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie trwa 8. festiwal Filozofia Filmowo

Olsztyn24
Spotkania odbywają się w sali kameralnej olsztyńskiego amfiteatru (fot. BW - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Olsztynie trwa od wczoraj (26.09) festiwal Filozofia Filmowo. Jest to już ósma edycja wydarzenia organizowanego przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Miejski Ośrodek Kultury. Tegoroczna odsłona festiwalu odbywająca się pod hasłem „Rośliny – zwierzęta – ludzie” ma miejsce w ramach 15. Olsztyńskich Dni Nauki.

Dr hab. Dorota Sepczyńska (Instytut Filozofii UWM) o tegorocznej odsłonie festiwalu:

Filozofia Filmowo jest jednym z najstarszych tematycznych przeglądów filmowych na Warmii i Mazurach. Jej ósma edycja jest poświęcona tematyce wzajemnych relacji pomiędzy światem przyrodniczym a człowiekiem. Zapraszamy do dyskusji o takich kwestiach, jak: człowiek wobec zwierząt, człowiek jako zwierzę, porozumienie międzygatunkowe, człowiek wobec roślin, człowiek jako roślina.
R E K L A M A
banner
Odbędą się: wykłady z zakresu filozofii oraz estetyki (pracowników i doktorantów UWM w Olsztynie), pokazy filmów (np. „Zud”, który otrzymał m.in. nominację do Kryształowego Niedźwiedzia podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, nominację do Golden Space Needle Award podczas Seattle International Film Festival, nagrodę Fathy Farag za największy wkład artystyczny podczas Cairo International Film Critics Week), warsztat kuchni wegańskiej, warsztat filmowy, wystawa sztuk wizualnych (studentów i absolwentów Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie), dyskusja panelowa, muzyczne after party.

Po raz trzeci podczas Filozofii Filmowo pojawi się przegląd krótkometrażowych filmów filozoficznych, jest to pierwszy taki przegląd w kraju, a może i na świecie.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl