Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2017-09-27 18:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Skwer przy Pl. Pułaskiego jednak do przebudowy

Olsztyn24
Skwer przy pl. Pułaskiego (stan obecny) | Więcej zdjęć »
Już niebawem skwer przy Pl. Pułaskiego zmieni swoje oblicze. Z zaniedbanej przestrzeni przeistoczy się w zielone i przyjazne miejsce integracji, chociaż za nieco większe pieniądze niż to pierwotnie planował ratusz. Dzisiaj (27.09) podczas XL sesji Rady Miasta radni zwiększyli pulę pieniędzy przeznaczonych na inwestycję o ok. 10 tys. złotych co pozwoli podpisać umowę z wykonawcą.

- Działamy przede wszystkim z myślą o mieszkańcach - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Dzięki tej inwestycji na mapie Olsztyna powstanie kolejne piękne i funkcjonalne miejsce, a najbardziej skorzystają na tym olsztynianie.

Zainteresowanie rewitalizacją skweru przy Pl. Pułaskiego w ramach zamówienia publicznego wyraziła tylko jedna firma - SKANSKA S.A. Za wykonanie zadania zażądała jednak 909 tys. zł, o ok. 100 tys. więcej niż na planował wydać ratusz. W tej sytuacji prezydent miał dwa wyjścia: albo unieważnić przetarg, albo dołożyć pieniędzy. Zdecydował się na to drugie wyjście. Decyzję prezydenta poparli radni dokonując dzisiaj odpowiedniej zmiany w budżecie miasta na ten rok.
R E K L A M A
banner
W ramach inwestycji powstaną nowe ścieżki piesze, zagospodarowana zostanie zieleń oraz zamontowane nowoczesne oświetlenie. Pojawią się również elementy małej architektury, tj. ławki, kosze, a także sprężynowce do zabaw dla dzieci. Ponadto, na terenie skweru zamontowana zostanie scena, która umożliwi organizację w tym miejscu różnego rodzaju imprez i wydarzeń kulturalnych. Całość została zaprojektowana z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. Zgodne z zapisami umowy skwer powinien zostać oddany do użytku na początku przyszłorocznych wakacji.

Przypomnijmy, że już niebawem do użytku oddany zostanie zmodernizowany parking przy Centrum Handlowym Manhattan, przylegający bezpośrednio do skweru, który także przejdzie metamorfozę.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl