Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-08-18 18:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Śródmieście będzie bardziej zielone

Olsztyn24
Ulica Kajki w Olsztynie
Będą kolejne nasadzenia wzdłuż śródmiejskich traktów w Olsztynie. Jeszcze bardziej alejowego charakteru nabiorą ulice Dąbrowszczaków i Mickiewicza.

Od kilku lat Olsztyn zmienia oblicze, stając się miastem przyjaźniejszym zieleni. Nie licząc tzw. nasadzeń kompensacyjnych (czyli tych realizowanych w zamian za wycinki niezbędne przy okazji inwestycji), wzdłuż traktów pojawiają się nowe drzewa, a zieleńce są przemyślanie zagospodarowywane.

Przykładem zmian w tej kwestii są chociażby te dokonane pod koniec poprzedniego roku i na początku bieżącego w Śródmieściu. Dużo nowej zieleni pojawiło się wzdłuż ul. Kajki, nowe cisy posadzono wzdłuż ul. Dąbrowszczaków, na nowo zagospodarowany został skwer przy pl. Pułaskiego. Od podstaw także stworzona została rabata u zbiegu ulic Mazurskiej i Kopernika, a tę przed I Liceum Ogólnokształcącym przemodelowano. Poza Śródmieściem natomiast byliny posadzono wokół oczka wodnego przy ul. Wilczyńskiego. Łącznie to kilkadziesiąt drzew i kilka tysięcy krzewów.
R E K L A M A
banner
Jak zapowiada miasto, to nie koniec tegorocznych planów związanych ze śródmiejską zielenią. Jesienią nowe nasadzenia powinny pojawić się wzdłuż ulic Mickiewicza i Dąbrowszczaków. W pierwszym przypadku będą to oczekiwane od dawna lipy na odcinku wiodącym do pl. Konsulatu Polskiego. W drugim - kontynuacja sadzenia cisów. To oznacza, że te trasy zyskają jeszcze bardziej alejowy charakter.

Dodatkowo nowe drzewa pojawią się przy traktach, wzdłuż których wiedzie tramwajowe torowisko. Ok. 450 roślin powinno zostać posadzonych przed końcem października.
Komentarze [1]
~PGR Olsztyn / 2015-08-19 00:37
OLSZTYN na las przerabiaja
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl