Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-10-04 17:07 | Rozmiar tekstu: A A A

„LiteraTURA” w WBP

Olsztyn24
Siedziba WBP przy ul. 1 Maja 5 w Olsztynie
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie rozpoczęła realizację projektu „LiteraTURA”. Jego celem jest pogłębienie wiedzy na temat literatury innych krajów poprzez wymianę doświadczeń, ciekawe spotkania i zapoznawanie się z twórczością konkretnych autorów.

Projekt skierowany jest do bibliotekarzy z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. W jego ramach zaplanowano spotkania ze specjalistami, m.in. wykładowcami, tłumaczami, krytykami literackimi. Bibliotekarze podczas trzech szkoleń będą rozmawiać o literaturze niemieckojęzycznej, francuskojęzycznej i hiszpańskojęzycznej.

Uzupełnieniem działania będzie wystawa przygotowana w Pracowni Starych Technik Drukarskich WBP w Olsztynie dotycząca prezentowanych w ramach projektu literatur oraz bibliografia tematyczna polecająca wybór z prezentowanych literatur, opracowana przez zespół bibliografów z Pracowni Regionalnej i Informatorium WBP w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Pierwsze z zaplanowanych szkoleń pt. „Współczesna literatura francuskojęzyczna” odbyło się dzisiaj (4.10) w siedzibie WBP w Olsztynie. Kolejne szkolenia w ramach projektu odbędą się 18 października – „Współczesna literatura hiszpańskojęzyczna” i 15 listopada – „Współczesna literatura niemieckojęzyczna”.

Projekt dofinansowany jest ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl