Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-05 20:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Uniwersytet Trzeciego Wieku po inauguracji kolejnego roku akademickiego

Olsztyn24
Inauguracja roku akademickiego na WM UTW w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Największy i najstarszy uniwersytet trzeciego wieku na Warmii i Mazurach - Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował dzisiaj 23. rok akademicki w swojej historii. Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018 odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Prezes uniwersytetu Danuta Krzywosz zapewnia, że 1100 słuchaczy, którzy w tym roku zapisali się na „studia” w UTW nudzić się nie będzie.

- W tym roku proponujemy naszym studentom udział w wykładach o bardzo szerokim zakresie tematycznym, lektoraty jezyków obcych, zajęcia komputerowe, pływanie, spacery, wycieczki krajowe i zagraniczne, ruch i taniec, gimnastykę, chór, grupę teatralną, malarstwo, rękodzieło i wiele innych aktywności - mówi Danuta Krzywosz. - Jesteśmy też otwarci na nowe pomysły. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany jakąś aktywnością, której nie mamy jeszcze w ofercie, nic nie stoi na przeszkodzie, by powiadomić zarząd uniwersytetu o takiej potrzebie. Jeżeli kilka osób zainteresuje się zgłoszonym pomysłem, nic nie stoi na przeszkodzie, by określoną aktywność wprowadzić do naszego programu. Nudzić na pewno się nie będziemy.
R E K L A M A
banner
W inauguracyjnej uroczystości udział wzięli m.in. Marcin Kuchciński - członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Halina Zaborowska-Boruch - wiceprezydent Olsztyna, arcybiskup senior Edmund Piszcz, prof. Ryszard Górecki - rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciele Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania TWP, a także szefowe zaprzyjaźnionych z UTW uniwersytetów trzeciego wieku z Olsztyna: Akademii Trzeciego Wieku i Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku.

W programie uroczystości było m.in. wystąpienie prezes UTW Danuty Krzywosz, wystąpienia gości, pieśni „Gaudeamus Igitur” i „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu chóru Pasjonata. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Późna dorosłość - czas na stagnację czy szansa na rozwój” wygłosiła dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM. Na koniec z koncertem wystąpił chór Pasjonata złożony ze słuchaczy UTW.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [3]
~Cydr / 2017-10-07 21:45
Faceci na emeryturze odpoczywają na Poprzecznej i niedlaleko Dywit.
~młody / 2017-10-06 08:47
Prawie same kobiety, a co robią faceci na emeryturze?
~Halszka / 2017-10-05 21:05
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie to jest fantastyczna społeczność. Kto się zastanawia, po przejściu na emeryturę, co dalej, to ZAPRASZAMY. Ja od 20 lat tu należę i zapewniam, NUDY to tutaj nie zaznałam. Wręcz przeciwnie :-)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl