Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-10-13 19:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku wszedł w 22. rok działalności

Olsztyn24
Inauguracja roku akademickiego WM UTW w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Najstarsze i największe w województwie warmińsko-mazurskim stowarzyszenie skupiąjące seniorów - Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie - zainaugurowało kolejny rok swojej działalności. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 odbyła się dzisiaj (13.10) w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

- Rok 2016/2017 będzie 22. rokiem naszej działalności - przypomniała w przemówieniu inauguracyjnym Danuta Krzywosz, prezes UTW w Olsztynie. - Przez wszystkie te lata staraliśmy się służyć seniorom najlepiej jak potrafiliśmy, mając świadomość, że z roku na rok, z kadencji na kadencję, rosną potrzeby wzbogacania naszych planów i zamierzeń oraz oczekiwania naszych słuchaczy. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze udaje się nam, jako zarządowi stowarzyszenia, wprowadzenie nowych, ciekawych przedsięwzięć, bo nie zawsze zależy to od nas. Będziemy jednak starali się sprostać oczekiwaniom słuchaczy.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie liczy obecnie około 1100 osób. Dla członków stowarzyszenia dwa razy w tygodniu (środa i czwartek) organizowane są wykłądy, lektoraty języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, kiszpańskiego i włoskiego, grupy komputerowe - od początkujących do zaawansowanych. Seniorzy korzystają z basenów Aquasfery i Olsztyńskiej Szkoły Wyższej przez 5 dni w tygodniu. Członkowie kół rękodzieła artystycznego i malarskiego pokazują swój dorobek artystyczny na wielu wystawach. Działający w UTW chór „Pasjonata” oraz grupa teatralna nie tylko uświetniają uroczystości organizowane przez stowarzyszenie, ale także uczestniczą w wielu imprezach w województwie. W UTW prężnie działa koło PTTK. Dwa razy w tygodniu (środa i sobota) seniorzy spacerują po Olsztynie i okolicy. UTW organizuje też wycieczki krajowe i zagraniczne, słuchacze wyjeżdżają do teatrów i oper w innych miastach, ale uczestniczą też w spektaklach taeatralnych i koncertach w Olsztynie. Organizowane są zbiorowe wyjścia do olsztyńskich kin. Klub Podróżnika raz w miesiącu zaprasza na ciekawe prelekcje. Członkowie stowarzyszenia korzystają też z klubów fitness, organizują zabawy andrzejkowe, karnawałowe, spotkania wigilijne czy ogniska integracyjne.
R E K L A M A
banner
- Jesteśmy organizacją działąjącą bardzo prężnie, zaspakajając potrzeby ludzi starszych, wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom, proponując wiele ciekawych form aktywnego wypoczynku - stwierdziła prezes Danuta Krzywosz.

W inauguracji roku akademickiego UTW udział wzięło wielu znakomitych gości, z wicewojewodą Sławomirem Sadowskim, wicemarszałkiem Wiolettą Śląską-Zyśk, prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem i arcybiskupem seniorem Edmundem Piszczem na czele.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Halszka / 2016-10-14 19:27
To była piękna inauguracja kolejnego roku akademickiego, najstarszego Uniwersytetu 3 Wieku na Warmii i Mazurach. Szkoda, że nie nagłośniona tak, jakby jej należało. Niedługo wielu z was, seniorów z naszego województwa, dołączy do naszego bractwa i słusznie. Nasz uniwersytet to jedyny sensowny wybór na piękne przeżycie naszego życia na emeryturze !!! Przybywajcie a na pewno godnie was powitamy w naszych szeregach :-)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie

»

13-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.