Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-10-10 21:47 | Rozmiar tekstu: A A A

IV WAMA Film Festival rozpoczęty

Olsztyn24
Projekcje główne będą się odbywały w Multikinie | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim Multikinie odbyła się dzisiaj (10.10) ceremonia otwarcia IV. WAMA Film Festivalu. Udział w niej wzięli m.in. Sylwia Jaskulska reprezentująca patrona festiwalu - marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina i reżyser Janusz Zaorski. Po oficjalnym przywitaniu gości przez organizatorów wydarzenia ruszyła pierwsza projekcja Konkursu Głównego – film Raoula Pecka „Nie jestem twoim murzynem”.

Od minionej niedzieli (8.10)w ramach festiwalu trwają międzynarodowe warsztaty dla młodzieży z Polski, Litwy, Ukrainy i Francji. Ponad 80 uczestników poznaje tajniki każdego z etapów procesu powstawania filmu – tworzenia scenariusza, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu i montażu. Wynikiem zajęć dla młodych krytyków filmowych będą video-recenzje konkursowych filmów krótkometrażowych.

Pracy z kamerą towarzyszą spotkania z uznanymi twórcami, aktorami, ekspertami z branży i osobistościami z regionu. W Planecie 11 z młodzieżą spotkał się Wiktor Marek Leyk, pełnomocnik marszałka województwa do spraw mniejszości narodowych i etnicznych oraz dyrektor Kancelarii Sejmiku Województwa. Gość opowiedział o złożonej historii regionu oraz charakterystycznej dla Warmii i Mazur wielokulturowości.
R E K L A M A
banner
Szczegółowy program IV WAMA Film Festival dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie IV WAMA Film Festival w Olsztynie

10-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl