Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-10-16 17:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Wkrótce gala Nagrody Regionalnej im. Michała Lengowskiego

Olsztyn24
Pomnik Michała Lengowskiego na Pl. Jedności Słowiańskiej w Olsztynie
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Olsztynie zaprasza na galę wręczenia po raz 18. Nagrody Regionalnej im. Michała Lengowskiego. Uroczystość odbędzie się w sobotę 28 października br. w Olsztynie.

Galę poprzedzi msza święta w bazylice konkatedralnej pw. Św. Jakuba w Olsztynie o godzinie 10.00. Następnie o godzinie 11.30 w salach kopernikowskich Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie rozpocznie się uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone medale tegorocznym laureatom nagrody. Laureatami XVIII Nagrody Regionalnej zostali:

» Władysław Kałudziński – działacz społeczny i patriotyczny, nagrodzony w uznaniu zasług w procesie demokratycznych przemian lat 80. XX wieku na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz za bezinteresowne niesienie pomocy członkom NSZZ „Solidarność” znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej;
R E K L A M A
banner
» Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim z Domu Zakonnego w Olsztynie – pracujące w „Caritas” Archidiecezji Warmińskiej, w Roku Świętego Brata Alberta Chmielowskiego nagrodzone za wytrwałość w postawie służebnej miłości wobec najbardziej potrzebujących bliźnich oraz za łączenie pełnienia posłannictwa inspirowanego „wyobraźnią miłosierdzia” z życiem modlitwy.

W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Michała Lengowskiego, a także 50. rocznica przyznania po raz pierwszy Nagrody im. Michała Lengowskiego. Wśród laureatów Nagrody są m.in.: Maria Zientara-Malewska, prof. Stanisław Achremczyk, ks. inf. Julian Żołnierkiewicz, Erwin Kruk, ks. abp Edmund Piszcz, Tomasz Andrukiewicz – prezydent Ełku.

Michał Lengowski to warmiński poeta, satyryk i patriota, działacz społeczny, który walczył o przyłączenie Warmii i Mazur do Polski w czasie plebiscytu 1920 roku. Po II wojnie światowej zebrał ponad tysiąc pieśni ludowych z całego regionu. Pisał felietony i wiersze.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl