Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-10-18 10:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Bitwa Trzech Kociołków w Olsztynie z okazji Światowego Dnia Żywności

Olsztyn24
Uczniowie ZSGS przygotowali zupę mięsno-warzywną | Więcej zdjęć »
Wczoraj (17.10)obchodzono w Olsztynie Światowy Dzień Żywności. Z tej okazji studenci Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wraz z Bankiem Żywności i Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie przygotowali Bitwę Trzech Kociołków, która odbyła sie na Placu Cieszyńskim w Kortowie.

Bitwa Trzech Kociołków z udziałem Koła Naukowego Gastronomii Sztuki Kulinarnej oraz Naukowego Koła Technologów Mięsa, Banku Żywności oraz uczniów i nauczycielek z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie polegała na wykonaniu jednego zadania: z dostarczonych przez Bank Żywności produktów drużyny miały ugotować zupę w opalanych drewnem kociołkach. Choć zestawy produktów były takie same, to każdy zespół mógł z nich wyczarować inną zupę. Była ona następnie oceniana przez pozostałych uczestników wydarzenia, którzy przybyli pod siedzibę Wydziału Nauki o Żywności w korowodzie uczniów olsztyńskich szkół.

Poza degustacją goście żaków wzięli również udział w grach o tematyce żywnościowej, robili zdjęcia na ściance z gadżetami o tematyce żywnościowej oraz tańczyli i ćwiczyli przy muzyce. Wszystko to w celu uświadomienia, że nie należy marnować żadnej żywności, ponieważ z każdej da się przygotować coś pożywnego i smacznego.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Bitwa Trzech Kociołków w ramach Światowego Dnia Żywności

18-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl