Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Dorota Drozd/Anna Łokucjewska | 2016-10-18 18:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 13 zorganizowało Gimnazjalny Konkurs Kulinarny MasterChef

Olsztyn24
Gimnazjalny Konkurs kulinarny MasterChef w Gimnazjum nr 13 (fot. G13 wszystkie) | Więcej zdjęć »
W ramach obchodów Światowego Dnia Żywności wraz z Bankiem Żywności w Olsztynie w Gimnazjum nr 13 zorganizowany został wczoraj (17.10) Kulinarny Konkurs MasterChef pod hasłem: „Przerwa obiadowa bez marnowania!”. O tytuł MasterChefa rywalizowały: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 11, Gimnazjum nr 13, Gimnazjum nr 14, Gimnazjum nr 16 oraz Gimnazjum nr 18.

Rywalizację rozpoczął prezes Banku Żywności w Olsztynie Marek Borowski, który mówił o problemie jakim jest marnowanie żywności. Przedstawił również członków jury, którego zadaniem było ocenianie przygotowanych przez gimnazjalistów potraw. Następnie Szef kuchni, Maciej Maciejewski, przypomniał wszystkim uczestnikom kryteria oceniania, czyli:

- smak, kreatywność i poziom trudności przygotowanego dania;
- estetyczne podanie dania do degustacji;
- porządek na stanowisku pracy Uczestników;
- przedstawienie swojej potrawy (opis sposobu przygotowania, wykorzystane składniki, nazwa dania itd.).
R E K L A M A
banner
Na uczestników czekała „wyspa produktów” przygotowana przez Bank Żywności. Była to bardzo bogata oferta owoców, warzyw, ziół i przypraw.

Na przygotowanie potraw grupy miały 60 min. Należało przygotować sałatki owocowe, warzywno-owocowe bądź inną potrawę według pomysłu z wykorzystaniem dostępnych składników i dostępnego sprzętu.

Uczestnicy mieli również produkt niespodziankę, który był tematem przewodnim konkursu, a okazało się nim jabłko. W swoim daniu mogli wykorzystać maksymalnie 5 produktów, nie licząc dodatków do sałatki (np. sosy).

Uczniowie i ich opiekunowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali swoje potrawy. Widać było, że każda grupa stara się o zdobycie pierwszego miejsca. Wszystkie potrawy wyglądały i smakowały wspaniale, więc jury w składzie: dr hab. inż. Marzena Danowska-Oziewicz z Katedry Żywienia Człwieka Wydziału Nauki o Żywności UWM, szef kuchni Maciej Maciejewski oraz prezes Banku Żywności Marek Borowski, miało bardzo trudne zadanie.

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród ufundowanych przez Bank Żywności. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum nr 14. Mimo że zwycięzcą mogła być tylko jedna grupa, pozostali świetnie się bawili przy przygotowywaniu smacznych i zdrowych sałatek. Uczniowie opuścili Gimnazjum nr 13 zdrowo najedzeni i zadowoleni, że mieli okazję promować i zachęcać do przygotowywania i spożywania wspólnych posiłków przez nauczycieli i uczniów w czasie szkolnych przerw śniadaniowych.

Dorota Drozd
Anna Łokucjewska


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl