Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-19 20:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital miejski świętował jubileusz 150-lecia działalności

Olsztyn24
Jubileuszowa uroczystość w olsztyńskim zamku | Więcej zdjęć »
Sto pięćdziesiąt lat temu, 15 października 1867 roku, po trzech latach budowy, Szpital Mariacki w Olsztynie przyjął pierwszych pacjentów. Dzisiaj (19.10) Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie, kontynuujący tradycje Szpitala Mariackiego, świętował jubileusz 150-lecia działalności.

Jubileuszowa uroczystość odbyła się w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. W salach kopernikowskich zamku zasiedli pracownicy szpitala z dyrektor Joanną Szymankiewicz-Czużdaniuk i ich goście, wśród których byli m.in.: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, radni Rady Miasta Olsztyna na czele z przewodniczącą rady Haliną Ciunel, parlamentarzyści z regionu (Iwona Arent, Anna Wasilewska, Mirosław Pampuch, Janusz Cichoń, Elżbieta Gelert, Jerzy Gosiewski), wojewoda Artur Chojecki i wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk.

W programie uroczystości były okolicznościowe wystąpienia prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i wojewody Artura Chojeckiego, prelekcja prof. dr. hab. Stanisława Achremczyka o historii olsztyńskiego szpitala miejskiego i film prezentujący dzień dzisiejszy i osiągnięcia placówki.
R E K L A M A
banner
Nie zabrakło również odznaczeń, nagród i wyróżnień. Wojewoda odznaczył trójkę lekarzy: Joannę Szymankiewicz-Czużdaniuk, Annę Bromirską-Małyszko i Krzysztofa Bladowskiego nadanymi przez Ministra Zdrowia Odznakami Honorowymi „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”, natomiast prezydent Olsztyna i zastępca dyrektora szpitala Zbigniew Marcinkiewicz wręczyli kilkudziesięciu pracownikom szpitala okolicznościowe medale i nagrody pieniężne.

Były też jubileuszowe podziękowania i gratulacje od parlamentarzystów, przedstawicieli samorządów Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego, przedstawicieli Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i reprezentantek organizacji zawodowych działających w służbie zdrowia. Kwiaty od dyrektor Szymankiewicz-Czużdaniuk otrzymali natomiast byli dyrektorzy Miejskiego Szpitala Zespolonego: Bohdan Michniewicz i Bożena Marcinkowska.

Oficjalną cześć uroczystości zakończył koncert Kwartetu Smyczkowego Avista. Po koncercie był jeszcze jubileuszowy tort i słodki poczęstunek.

Więcej o jubileuszowej uroczystości na naszych zdjęciach i filmie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Jubileusz 150-lecia Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie

19-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl