Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Daria Rodziewicz | 2017-07-13 20:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital miejski wyróżniony przez Wprost

Olsztyn24
 
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie ponownie jest jednym z najwyżej ocenianych szpitali w Polsce. W podsumowaniu 2016 roku w kategorii duże operacje urologiczne zajął 9. miejsce w Polsce. Oddział Okulistyczny zajął 7. miejsce w ogólnej klasyfikacji oddziałów o tej specjalności, w leczeniu jaskry 5 miejsce w kraju, w odwarstwieniu siatkówki 10 miejsce. Warto dodać, że rehabilitacja wykonywana w ramach Oddziału Ortopedycznego w Szpitalu Miejskim uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu „Wprost”.

- Jestem dumna z osiągnięć oddziałów, szczególnie okulistyki i zajęcie przez niej tak wysokiej pozycji w kraju w rankingu wszystkich szpitali - mówi dyrektor szpitala Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. - Pięknie wyremontowany Oddział Okulistyczny z nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowana kadrą zapewniła wysoka lokatę w Polsce. Także podsumowanie osiągnięć za rok 2016 Oddziału Urologicznego jest bardzo dobre i świadczy o wysokim poziomie tego świeżo wyremontowanego oddziału.

Aby wziąć udział w rankingu, szpitale uzupełniały wysłane przez wydawnictwo ankiety opracowane przez zespól ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Eksperci (pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi) stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniano oddziały. Brano pod uwagę m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, a także liczbę lekarzy z danej dziedziny medycyny zatrudnionych w oddziale. Na pozycję na liście wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Termedia i „Menadżerem Zdrowia” ekspertów, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównano z danymi NFZ. Na podstawie odpowiedzi stworzono listę najlepszych oddziałów w kraju.
R E K L A M A
banner
To kolejny sukces tej placówki leczniczej. Pod koniec 2016 roku Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1 miejsce województwie warmińsko–mazurskim w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej „Bezpieczny Szpital”. W kategorii jakości opieki medycznej zajął 7. pozycję w Polsce natomiast w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych jest na 10. miejscu. To najlepsze wyniki w regionie wśród szpitali.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl