Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS | 2017-10-31 13:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Czy warto remontować poddasze?

Olsztyn24
(fot. Pixabay)
Masz za mało miejsca w domu? Najczęściej, zdarza się tak, kiedy w domu zamiast jednego maluszka, pojawiają się bliźniaki lub trojaczki. Dopóki takie dzieci są małe, nie ma problemu, ponieważ wszystkie łóżeczka, mogą stać w jednym pomieszczeniu. Problem pojawia się, kiedy maluchy dorastają i czas iść do przedszkola. Wiąże się to bowiem z odrabianiem lekcji, zaś do tego, potrzebne jest biurko.

O takich kwestiach, jak powiększanie domu, warto pomyśleć, zanim dzieci jeszcze pójdą do szkoły, aby od razu miały miejsce do nauki. Jest to bardzo ważne, gdyż remont nie zawsze idzie szybko i sprawnie, gdyż zależy, w jaki sposób będziesz pozyskiwać dodatkowa przestrzeń.

Dobudowa domu
R E K L A M A
banner
Najczęściej, jeśli nie ma dodatkowo miejsca, gdzie można zrobić pokój lub pomieszczenia, gdzie można go urządzić, planowana jest dobudowa do już stojącego domu. Nie jest to jednak taka prosta sprawa jak się wydaje. Przede wszystkim, trzeba się zapoznać z wszelkimi przepisami w tym kierunku. Może się bowiem okazać, że potrzebne będzie pozwolenie na budowę. Dodatkowo, warto pomyśleć o specjaliście, który określi w jaki sposób, dobudowa powinna być zrobiona, aby nie naruszyć już stojącego budynku oraz żeby konstrukcja, którą postawimy nie przewróciła się. Trzeba również wiedzieć, jakich materiałów używać, aby dobudówka była trwała i nie wymagała za kilka lat ponownych poprawek. Najlepiej w takich kwestiach, poradzić się ekspertów takich, jak np. http://www.elgrom.pl/.

Remont poddasza

Innym rozwiązaniem jest remont poddasza, jeśli nie zostało ono jeszcze zaaranżowane do użytku. Wydaje się to o wiele lepszym wyjściem niż dobudówka. I tak rzeczywiście jest. Przede wszystkim, nie musimy tutaj zmieniać kształtu budynku. Jeśli jest on w miarę nowy, to nowe ściany nie będą się w tak dużym stopniu od siebie różnić. W przypadku budynku starszego, konieczne może być malowanie całych tynków na zewnątrz. Jeśli dom nie jest najnowszy, to konieczne będzie także wzmocnienie fundamentów, gdyż mogą one nie wytrzymać naporu.

Dlatego, znacznie bardziej opłacalne będzie wyremontowanie poddasza. Jeśli rzeczywiście fundamenty budynku nie byłyby w najlepszym stanie, to wtedy koszty takiego przedsięwzięcia są ogromne. Remontując poddasze, nie potrzebujesz ruszać fundamentów, załatwiać żadnych pozwoleń, ani wzywać specjalisty. Nie będzie to bowiem wpływać na wielkość czy stan budynku. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że taki sztrych, trzeba będzie ocieplić oraz wstawić okna dachowe i ścianki działowe, a także pozakładać kaloryfery oraz podciągnąć prąd, jeśli nie było to brane pod uwagę w czasie budowy.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl