Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-11 18:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn świętował 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Olsztyn24
Obchody Święta Niepodległości | Więcej zdjęć »
W Olsztynie odbyły się dzisiaj (11.11) wojewódzkie uroczystości z okazji Święta Niepodległości, w tym roku przypadającego w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości zorganizowali wojewoda warmińsko-mazurski, prezydent Olsztyna i metropolita warmiński.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, której przewodniczył ks. abp Józef Górzyński. Homilię wygłosił ks. abp senior Edmund Piszcz.

Po mszy uczestnicy uroczystości prowadzeni przez orkiestrę wojskową oraz kompanie honorowe wojska i służb mundurowych oraz poczty sztandarowe, a także przy asyście zabytkowych samochodów, przeszli na Plac Solidarności. Tam dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen Sokołowski dokonał przeglądu pododdziałów, a wojewoda Artur Chojecki, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wygłosili przemówienia okolicznościowe. W programie uroczystości był też Apel Pamięci, salwa honorowa oraz składanie wieńców i wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny.
R E K L A M A
banner
Uroczystość na Placu Solidarności zakończyła defilada kompanii honorowych oraz kilkudziesięciu pojazdów wojskowych będących na wyposażeniu 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Ostatnim akcentem świątecznych uroczystości było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującą się na budynku Urzędu Marszałkowskiego.

Dodać także trzeba, że w ramach obchodów Święta Niepodległości żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych przygotowali na Placu Solidarności wystawę i pokazy pojazdów, sprzętu i uzbrojenia.

Więcej o dzisiejszych uroczystościach na naszych zdjęciach i filmach. 

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [3]
~teresa / 2017-11-12 19:01
Prezes Ziarek od Piłsudczyków albo zapomniał albo interesu nie miał
~Janek / 2017-11-12 09:40
A gdzie Piłsudczycy?! Święto Niepodległości bez Marszałka?!!!!
~w / 2017-11-11 20:02
Grzymowicz z Brzezinem jeszcze rok-dwa lata temu nie wiedzieli czy świętować odzyskanie niepodległosci, nie umieli nic w ten dzień zorganizować, a teraz przemawają komuchy? Jakim prawem się pytam?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Obchody Święta Niepodległości 2017 w Olsztynie (1)

11-11-2017

image galeria
Obchody Święta Niepodległości 2017 w Olsztynie (3)

11-11-2017

image galeria
Obchody Święta Niepodległości 2017 w Olsztynie (2)

11-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl