Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-11-15 14:53 | Rozmiar tekstu: A A A

W Biskupcu upamiętniono Jana Liszewskiego

Olsztyn24
Upamiętnienie Jana Liszewskiego w Biskupcu (fot. archiw. UM Biskupiec) | Więcej zdjęć »
W 165. rocznicę urodzin odsłonięto tablicę poświęconą Janowi Liszewskiemu - związanemu z Biskupcem warmińskiemu działaczowi, twórcy „Gazety Olsztyńskiej”.

Jan Liszewski jest patronem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Biskupcu, był założycielem „Gazety Olsztyńskiej”, nauczycielem w szkole ludowej w Bredynkach, twórcą biblioteczki Towarzystwa Czytelni Ludowych w Raszągu, poetą, etnografem, warmińskim działaczem politycznym i społecznym.

10 listopada z inicjatywy biskupieckiego Hufca ZHP w Galerii Ziemi Biskupieckiej odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą Liszewskiemu. Uroczystość uświetnił występ chóru CKTiS.
R E K L A M A
banner
Po odsłonięciu tablicy zebrani udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na odczyt i otwarcie wystawy poświęconej Janowi Liszewskiemu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl