Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-10-18 19:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzealnicy modernizują wystawę w Domu Gazety Olsztyńskiej

Olsztyn24
Dom Gazety Olsztyńskiej przy Targu Rybnym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Domu „Gazety Olsztyńskiej” przy Targu Rybnym w Olsztynie trwają prace nad modernizacją wystawy pt. „Gazeta Olsztyńska” (1886-1939). Ekspozycja przedstawia historię „Gazety” i dzieje polskiej Warmii zapisane w publicystyce. Powstaje nowa aranżacja, stylizowana na starą drukarnię. Będzie można obejrzeć wnętrze pokoju redakcyjnego i chaty warmińskiej. Powstaje też kącik edukacyjny dla najmłodszych odbiorców.

Na wystawie, obok tradycyjnych obiektów muzealnych, pojawią się również multimedia. Wśród nich rodzaj audio przewodnika po wystawie, stworzony w konwencji opowieści redaktora Seweryna Pieniężnego. Poza tym prezentacja multimedialna poszerzająca wiedzę o historii „Gazety Olsztyńskiej” i jej wydawcach. Aplikacja „Multimedialny zecer” umożliwi zwiedzającym zapoznanie się z techniką pracy w tradycyjnej zecerni. Najmłodsi zaś będą mogli ubrać wirtualną lalkę w strój ludowy oraz mieszczański z lat 20. i 30. XX wieku.

Wernisaż zmodernizowanej wystawy odbędzie się 10 listopada 2017 r., w dniu 165. rocznicy urodzin Jana Liszewskiego – założyciela i pierwszego redaktora „Gazety Olsztyńskiej”. Otwarcie wystawy będzie więc okazją do przypomnienia oraz uczczenia jej twórcy i pierwszego wydawcy, ponieważ w powszechnej świadomości społecznej gazeta utożsamiana jest z rodziną Pieniężnych. Ponadto w 2017 roku przypada jubileusz 25-lecia powstania oddziału Muzeum Warmii i Mazur - Domu „Gazety Olsztyńskiej”.
R E K L A M A
banner
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl