Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Mieszczyńska | 2017-11-15 21:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Być jak BohaterON

Olsztyn24
Wspólne zdjęcie uczestników warsztatów (fot. archiw. SP 33 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie odbyła się publiczna prezentacja szkolnego projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON. Wydarzenie przygotowały uczennice klasy IIE gimnazjum, a do wspólnej zabawy zaprosiły młodszych uczniów z klasy drugiej i przedszkolaków.

Dzieci rozmawiały na temat bohaterów – uczestników powstania warszawskiego, dla których wcześniej robiły wspólnie kartki z życzeniami i pozdrowieniami oraz wydarzeń roku 1944. W tak trudnym temacie skupiono się na nawiązaniu do symbolu powstania i Polski Walczącej - kotwicy i jej znaczenia. Druga część spotkania skupiła się na malowaniu biało-czerwonych kotwic powstańczych oraz wykonaniu wspólnych zdjęć w makiecie przygotowanej przez uczennice gimnazjum.

W ramach trwającej w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie i XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie ogólnopolskiej kampanii BohaterON uczniowie przygotowali kartki dla powstańców. W tym roku szczególną opieką otoczyli „Kobiety pistolety” (łączniczki i sanitariuszki Powstania Warszawskiego - Marię Kowalską „Myszkę” i Barbarę Braun „Basię Białą”) oraz żołnierzy AK, walczących w powstaniu Edwarda Andersa i Piotra Łubieńskiego, byłych więźniów byłego obozu koncentracyjnego Stutthof we współpracy z Muzeum Stutthof.
R E K L A M A
banner
Na koniec warsztatów uczestnicy mogli obejrzeć wykonane przez kolegów kartki.

Spotkanie przygotowały i prowadziły gimnazjalistki Martyna, Wiktoria, Kamila, Agata i Wiktoria.

Joanna Mieszczyńska


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl