Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-11-18 15:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Wołodymyr Sydorenko o artyzmie w skórze

Olsztyn24
Głos zabiera Wołodymyr Sydorenko | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się wczoraj (17.11) wernisaż wystawy artysty z Ukrainy - Wołodymyra Iwanowicza Sydorenko, którego dzieła ze skóry znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach, firmach oraz instytucjach w różnych częściach świata. Artysta tworzy ze skóry obrazy, przygotowuje oprawy ksiąg,a także zajmuje się rzemiosłem artystycznym.

Wołodymyr Iwanowicz Sydorenko urodził się we wsi Głuszyn w rejonie brodzkim obwodu lwowskiego. Od 1991 do 1997 roku studiował na Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych w katedrze modelowania artystycznego kostiumu, na Wydziale Wyrobów Artystycznych ze Skóry. Od 1994 r. pracuje w katedrze, od 2010 r. na stanowisku starszego wykładowcy Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2012 r. jest członkiem Związku Artystów Ukrainy. Pracuje w dziedzinie konceptualnej plastyki ze skóry oraz sztuki dekoracyjno-użytkowej.

Na Ukrainie jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach we Lwowie, Iwano-Frankowsku, Tarnopolu, Kijowie, Odessie, Dniepropietrowsku, Połtawie, Czerkasach, a za granicą – w Paryżu (Francja), Frankfurcie nad Menem (Niemcy), Rio de Janeiro (Brazylia), Oslo (Norwegia), Guangzhou (Chiny), Pradze (Czechy), Krakowie, Poznaniu i Lesznie (Polska), Moskwie i Krasnodarze (Rosja). Znaczna liczba - w prywatnych kolekcjach ludzi znanych na świecie, w szczególności u prezydentów Ukrainy Leonida Kuczmy i Wiktora Juszczenki; brazylijskiego pisarza Paolo Coelho; polskiego pisarza Janusza Leona Wiśniewskiego; japońskiego projektanta i designera Kenzo Takady; czeskiego artysty Jiri Suhájka i wybitnego rosyjskiego projektanta Wiaczesława Zajcewa.
R E K L A M A
banner
Artysta otrzymał Dyplom Honorowy Ministerstwa Oświaty Ukrainy nr 71149, Srebrną Odznakę Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych (2011 r.) i Dyplom Honorowy Ministra Kultury Ukrainy w 2016 roku.

Więcej na temat artysty i wystawy w zapisie wideo wczorajszego wernsażu, któy wkrótce udostępnimy.  

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy prac Wołodymyra Sydorenko w Starym Ratuszu

»

17-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl