Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agnieszka Żegarska | 2017-11-23 15:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Sąd ogłosił upadłość spółki Wilcze Gniazdo

Olsztyn24
Wilczy Szaniec (fot. Grzegorz Żygadło)
Sąd Rejonowy w Olsztynie ogłosił upadłość spółki Wilcze Gniazdo, która w ostatnich latach dzierżawiła teren byłej kwatery Hitlera w Gierłoży pod Kętrzynem.

Spółka Wilcze Gniazdo Joint-Venture z siedzibą w Olsztynie złożyła do Sądu Rejonowego w Olsztynie Wydziału V Gospodarczego wniosek o ogłoszenie upadłości. Sąd postanowieniem z dnia 16 listopada 2017 roku ogłosił upadłość spółki. Z wniosku dłużnika, a także ze sprawozdania tymczasowego nadzorcy sądowego wynika, że spółka jest niewypłacalna, ponieważ nie reguluje swoich zobowiązań wobec wierzycieli. Natomiast jej majątek powinien wystarczyć na koszty postępowania oraz częściowe zaspokojenie wierzycieli.

Ze wstępnego oszacowania tymczasowego nadzorcy wynika, że dłużnik posiada nieruchomości o szacunkowej wartości 2 mln zł, na których są ustanowione zabezpieczenia w postaci hipotek na kwotę około 2,4 mln zł, a także ruchomości o wartości 20 tys. zł oraz zgromadzone środki pieniężne w kwocie 40 tys. zł. Spółka Wilcze Gniazdo obecnie nie prowadzi działalności gospodarczej, a kwota jej zobowiązań wobec 19 wierzycieli wynosi blisko 1,6 mln zł.

Tym samym postanowieniem sąd wyznaczył syndyka oraz wezwał wierzycieli upadłego do zgłaszania sędziemu-komisarzowi wierzytelności w terminie 30 dni od ukazania się obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl