Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-11-25 14:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Aurelia Luśnia muzycznie po godzinach

Olsztyn24
Aurelia Luśnia z zespołem wystąpiła na zaproszenie MOK | Więcej zdjęć »
W sali kameralnej olsztyńskiego amfiteatru wystąpiła wczoraj (24.11) Aurelia Luśnia z zespołem. Artystka zaprezentowała licznie przybyłym na koncert miłośnikom jej twórczości autorski album „Po godzinach”, który promuje singiel „Fajna nietajna” inspirowany tematem społecznych powinności stawianych kobietom. To już trzecia płyta Aurelii Luśni, jednak pierwsza autorska.  

Album to muzyczna podróż do kobiecego świata z pełną gamą emocji. Muzykę do utworów skomponowała sama artystka, autorami tekstów jest również ona, Joanna Piwowar-Antosiewicz i Piotr Banaszek. Producentami muzycznymi płyty są Andrzej Izdebski oraz Leszek Biolik.

Ten album, jak mówi, Aurelia to spójność w różnorodności. Brzmienia akustyczne z wykorzystaniem np. tank drumu, cymbałów czy mandoliny przeplatają się z elektro-popem. Znajdziemy na nim ulotne, spokojne kompozycje, jak i wyraźne, mocne brzmienia.
R E K L A M A
banner
******

Aurelia Luśnia jest absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2004). Jest laureatką wielu festiwali piosenki, m.in. Festiwalu operetkowo–musicalowego „Face to face” – Grand Prix (Poznań 2011,2009), Festiwalu piosenki kabaretowej J. Przybory (Warszawa 2013), Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” (Olsztyn 2006). Została zaproszona do nagrania piosenek w polskiej wersji językowej bajki Dzwoneczek (Tinkerbell), produkcji W. Disneya (2008).

Posiada bogaty repertuar zarówno klasyczny, jak i rozrywkowy, złożony z kompozycji własnych oraz współtworzącego z nią gitarzysty Pawła Stankiewicza. Jej debiutancka płyta „Wracam do domu” została wydana w 2009r. Piosenka „Ze snów” z tejże płyty została hitem lata 2010r. w konkursie prowadzonym przez Radio Olsztyn.

W roku 2014 ukazał się album „Pozytywka” skierowanym do młodszej widowni, który złożony jest z disneyowskich, polskich oraz autorskich kołysanek. Miała przyjemność występować jako solistka z Zespołem Polskim w Izraelu oraz na Syberii (trasa koncertowa, 2008r.).

W 2010 r. nagrała piosenki francuskie oraz żydowskie dla wydawnictwa MTJ wydane na płytach „Legendy piosenki francuskiej” oraz „Tradycja” (2011r.). Jej interpretacje piosenek J. Brela oraz P. Conte również pojawiły się na płytach wydanych przez wydawnictwo MTJ obok takich artystów jak K. Groniec czy M. Bajor. Została zaproszona do udziału w spektaklu z piosenkami francuskimi w warszawskim Teatrze Rampa(premiera II 2012r.).

Na stałe współpracuje z olsztyńską grupą Scena Babel, z którą wielokrotnie miała przyjemność występować u boku Krzysztofa Kolbergera i Ewy Błaszczyk w programie „Śpieszmy się kochać ludzi…” do sł. ks. J.Twardowskiego z muz. H. F. Tabęckiego.

Od 2006 r. współpracuje z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, prowadząc warsztaty wokalne z uczestnikami festiwalu „Zaczarowana piosenka”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl