Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-25 20:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Całe rodziny tworzyły dziś adwentowe kalendarze

Olsztyn24
Familijne warsztaty tworzenia kalendarzy adwentowych w Spichlerzu MOK | Więcej zdjęć »
Rodzinne warsztaty tworzenia kalendarzy adwentowych odbyły się dzisiaj (25.11) w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Wszystkie miejsca na warsztatach zostały zarezerwowane na długo przed dzisiejszą imprezą.

- Dzisiaj zaprosiłam całe rodziny, aby w taki twórczy i kreatywny sposób rozpoczęły oczekiwanie na nasze radosne święta Bożego Narodzenia - powiedziała nam przed rozpoczęciem warsztatów Patrycja Bałabańska z MOK w Olsztynie. - Zaproponowałam warsztaty familijne tworzenia kalendarzy adwentowych. To będą trochę inne kalendarze niż te, które zwyczajowo kupujemy w sklepie ze słodyczami. Nasze kalendarze będą miały w środku różne zadania, dobre uczynki do spełnienia przez okres adwentowy, kreatywne zabawy i twórcze propozycje dla rodziców. Czekam na moich gości i zamiar urządzić tutaj bardzo, bardzo wesołą zabawę.

Przypomnijmy, że „klasyczne” kalendarze adwentowe służą do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do wigilii Bożego Narodzenia. Pomysł pochodzi z XIX wieku od niemieckich luteranów. Często kalendarz ograniczany jest do 24 dni i tyle też dni miał kalendarz wykonywany dzisiaj w Spichlerzu MOK. Zgodnie z tradycją w kalendarzu powinny znaleźć się cytaty z Biblii opisujące kolejno wydarzenia prowadzące do Narodzin Jezusa, jednakże współcześnie kalendarze zostały zmodyfikowane i możemy w nich znaleźć drobne pieniążki, słodycze, mini prezenciki, albo tak jak dzisiaj w Spichlerzu - zadania do wykonania, czy cytaty.
R E K L A M A
banner
- Jako kartki kalendarza zaproponowałam pudełka od zapałek, natomiast całą resztę zostawiam kreatywnym rodzinom - powiedziała Patrycja Bałabańska. - Mamy tutaj trochę naklejek, sznurków, taśm i innych świątecznych artykułów. Zobaczymy co nam wyjdzie.

Ozdobione i opisane datami dni pozostałych do wigilii Bożego Narodzenia, z wypełnieniem uzależnionym od pomysłowości twórców, pudełka po zapałkach zostały naklejone na brystol i jako kalendarz adwentowy trafiły do rodzinnych domów uczestników dzisiejszych warsztatów.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [6]
~Rat44 / 2017-11-28 07:52
Kojarzę tą panią z innych działań skierowanych na rodzinę. Wielkie ukłony bo ta sfera to ciągle u wszystkich na końcu. Super. Może będzie więcej jeszcse takich działań.
~Olsztynianka / 2017-11-27 20:45
Ten przykład pokazuje jak można zorganizować czas swoim dzieciom, rodzinom. Piękna inicjatywa, wspaniały pomysł. Zabawa połączona z tradycją, religią - CUDO. A już się obawiałam, że w Olsztynie to tylko obce mandale i zaśmiecanie przestrzeni ideologią, która nie ma nic wspólnego z polską tradycją. Wielkie, wielkie brawa dla organizatorów.
~Monia / 2017-11-27 07:23
Jadę do pracy i wszystkim będę opowiadała. To był wspaniały dzień! Świetna inicjatywa i ukłon w stronę rodziny, Dziękujemy i gratulujemy.
~On / 2017-11-27 07:18
Najlepsze warsztaty na jakich byliśmy z żoną i dziećmi. Nawet Babcia potwierdza. Wspaniała atmosfera i pomysł. Brawa dla Pani Patrycji za organizację i stworzenie klimatu.
~Tokyo / 2017-11-26 23:08
Super impreza, super pomysł. Nie ukrywam, że podkradłem pomysł i z dziećmi w domu też dzisiaj robiliśmy adwentowy kalendarz.
~ewa / 2017-11-26 18:33
było fantastycznie, wspaniały rodzinny i kreatywny czas!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Familijne warsztaty tworzenia kalendarzy adwentowych

25-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl