Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-29 19:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z wizytą w Olsztynie

Olsztyn24
Władysław Kosiniak-Kamysz i towarzyszący mu działacze PSL na olsztyńskim Starym Mieście | Więcej zdjęć »
W Olsztynie gościł dzisiaj (29.11) prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. W programie wizyty było spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku, spotkanie w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym, spotkanie z przedsiębiorcą lokalnym, otwarte spotkanie z mieszkańcami Olsztyna oraz spotkanie ze studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prezesowi PSL towarzyszyli działacze PSL z Warmii i Mazur: posłanka Urszula Pasławska, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk oraz członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska.

Władysław Kosiniak-Kamysz znalazł też czas na spotkanie z lokalnymi mediami. Konferencja prasowa na Starym Mieście poświęcona była głównie polityce senioralnej rządu i propozycjom PSL w tym zakresie oraz sytuacji politycznej w Sejmie, wynikającej z procedowanych obecnie zmian w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym, a także zmian w ordynacji wyborczej.

W sprawach senioralnych prezes Kosiniak-Kamysz skrytykował odrzucenie przez Prawo i Sprawiedliwość projektu ustawy autorstwa PSL, przyznającego emerytom jednorazowy dodatek do emerytury w wysokości 500 złotych.
R E K L A M A
banner
- To jest skandaliczne, że nie ma owoców wzrostu dla osób, które tego bardzo potrzebują - powiedział prezes PSL. - Te owoce wzrostu nie są solidarnie dzielone. Jeżeli jest nadwyżka w budżecie państwa na kwotę prawie 3 mld złotych, a 2,8 mld to były koszty naszego projektu, to czemu nie przeznaczyć tych pieniędzy dla emerytów. Dzisiaj o to samo pytali seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku, z którymi miałem okazję się spotkać.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział też złożenie przez PSL kolejnego projektu ustawy, która miałaby pomóc emerytom i rencistom. Chodzi o ustawę, na mocy której emeryci i renciści byliby zwolnieni z płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych.

- Emeryci i renciści zapłacili już swoje podatki - powiedział polityk. - Płacili podatki przez cały okres swojej aktywności zawodowej. Gdy są na emeryturze, nie muszą już tych podatków płacić. To jest wzrost świadczeń emerytalnych. To naprawdę dużo pieniędzy dla tych, którzy mają najniższą emeryturę, to może być nawet około 200 złotych miesięcznie więcej i proporcjonalnie będzie rosło wraz ze wzrostem emerytury.

Prezes PSL zapowiedział również, że jeżeli PiS odrzuci projekt ustawy o zwolnieniu emerytów i rencistów z płacenia podatku dochodowego, to projekt „emerytura bez podatku” będzie jednym z najważniejszych punktów programów, z którymi PSL będzie szło do kolejnych wyborów.

W bloku poświęconym sprawom ustrojowym, Kosiniak-Kamysz skrytykował Prawo i Sprawiedliwość za brak konsultacji w sprawie zmian w procedowanych właśnie przez Sejm ustawach dotyczących sądownictwa oraz w ordynacji wyborczej.

- Jeżeli Sejm nie jest w stanie przeprowadzić konsultacji społecznych, wszystkie sejmiki wojewódzkie w kraju, w których reprezentowany jest PSL, zorganizują wysłuchania publiczne - poinformował prezes PSL. 

W Olsztynie takie wysłuchanie odbędzie się prawdopodobnie w dniu 11 grudnia.

Więcej o treściach przekazanych podczas konferencji prasowej przez Władysława Kosiniak-Kamysza w naszej wideorelacji z wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [6]
~janek / 2017-11-30 17:02
PSL z poparciem społecznym na granicy progu wyborczego nadal rządzi województwem i dzieli pieniądze. I śmieszno i straszno.
~Bezmiechowa Górna / 2017-11-30 14:46
Kosiniak w Olsztynie? Niesłychane, Pasławska też ??? Ło matko co za zaszczyt dla naszego grodu, pewnie dużo selfiów zrobią i na facebooku zamieszczą. Toż to zaszczyt niesłychany. Może nawet o tym w Biskupcu i w Szczytnie napiszą.
~ / 2017-11-29 21:07
W związku ze zbliżającymi sie wyborami łatwo zaobserwować wzmożona aktywność, a nawet nadaktywność tych państwa. Najzabawniejsze sa selfi robione przy każdej okazji, by pózniej dobrze zaprezentować sie na Facebooku, ze niby jest sie bliżej ludu miast i wsi. Jedna z tych pan, wiecznie z tabletem na każdej imprezie. Żenujące widowisko.
~Oko / 2017-11-29 20:38
Butna, zarozumiała i cwana garstka ludzi, którzy nie mają żadnych pomysłów oprócz rozdzielania nie swoich pieniędzy. Tylko to potrafią i dzięki temu żyją. Przepadną z kretesem, mam nadzieję, już wkrótce. Bezczelność i pewność siebie jaka z nich emanuje są porażające. Nie widać też "tłumów", które im towarzyszą na Starym Mieście :))))))
~Czytelnik / 2017-11-29 19:37
Kim są ci ludzie? Urszula Pasławska? Wioletta Śląska Zyśk? Sylwia Jaskulska? Kosiniak-Kamysz? Jakim prawem chcą decydować za większość parlamentarną i za nas wyborców? PSL dbała zawsze tylko o siebie. Mam nadzieję, że magiczne 5% zatrzyma tych ludzi i nie będzie już tej formacji w przyszłości.
~Bura / 2017-11-29 19:29
PSL od dwu lat nie może zrozumieć, że nie jest już w koalicji, nie ma nic do powiedzenia w polityce. Jest partią z poparciem poniżej 5%. Po co te szopki na Starówce? Nie rozumiem. Jako emerytka boje się kiedy zaczynają kręcić się przy emeryturach. Moje doświadczenie, moja pamięć mówią mi jedno: nie wierz politykom z PSL.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa działaczy PSL [29.11.2017]

29-11-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl