Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-12-01 21:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Piotr Sułkowski odebrał Nagrodę Prezydenta Olsztyna im. Feliksa Nowowiejskiego

Olsztyn24
Piotr Sułkowski - laureat Nagrody Prezydenta Olsztyna w dziedzinie sztuk muzycznych | Więcej zdjęć »
Dr hab. Piotr Sułkowski - dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, został laureatem tegorocznej Nagrody Prezydenta Olsztyna im. Feliksa Nowowiejskiego w dziedzinie sztuk muzycznych. Laureat odebrał nagrodę w sali koncertowej filharmonii, przed zaplanowanym na dzisiejszy (1.12) wieczór koncertem symfonicznym.

Piotr Sułkowski kieruje olsztyńską filharmonią od 201 roku. Jest jej dyrektorem naczelnym i artystycznym. Jest także nauczycielem akademickim w klasie dyrygentury w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Jest m.in. laureatem Nagrody Prezydenta Olsztyna - Statuetki Św. Jakuba, którą otrzymał w 2012 roku wraz z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej za widowisko taneczno-muzyczne „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. W 2013 roku uhonorowany został też tytułem „Osobowość Warmii i Mazur” przez Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu za działalność artystyczną i popularyzowanie muzyki klasycznej wśród mieszkańców regionu. Ponadto w 2014 roku odebrał Laur „Najlepszym z Najlepszych” przyznany prowadzonej przez niego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej za sukcesy i osiągnięcia na skalę ogólnopolską i międzynarodową promujące Warmię i Mazury.
R E K L A M A
banner
Piotr Sułkowski odznaczony został również medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2014) oraz Srebrnym Krzyżem zasługi (2016) za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej kultury i osiągnięcia w pracy artystycznej.

Więcej o dzisiejszej uroczystości w filharmonii w naszej wideorelacji.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Widz / 2017-12-02 10:01
Serdecznie gratuluję Panu dyrektorowi P.Sułkowskiemu tej Nagrody. Dziekujemu Panu za to że stworzył Pan w Olsztynie wyróżniający się Salon Muzyki, za różnorodność repertuarową za umiejętność wykorzystania olsztyńskiego kapitału społecznego za integrację pokoleń, szeroki przekrój społeczny publiczności. Jest Pan dla nas znakomitym dyrygentem i menedżerem, kreatywnym artystą i wspaniałym człowiekiem. Do tej filharmonii chodzę z przyjemnością.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wręczenie Nagrody Prezydenta Olsztyna w dziedzinie sztuk muzycznych 2017

01-12-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl