Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-12-19 18:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Metropolita Warmiński podzielił się opłatkiem z przedstawicielami mediów

Olsztyn24
Spotkanie opłatkowe w Kurii Warmińskiej w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Arcybiskup Józef Górzyński zaprosił dziś (19.12) do Kurii Warmińskiej w Olsztynie przedstawicieli lokalnych mediów na spotkanie opłatkowe. Był czas na podziękowania za dotychczasową współpracę, wyrażenie nadziei na jej kontynuowanie, a także życzenia świąteczne dla środowiska dziennikarskiego, jak i dla każdego przedstawiciela mediów z osobna.  

- Jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem współpracy, jaką udało się nawiązać ze środkami przekazu w kontekście naszego jubileuszu w Gietrzwałdzie - powiedział m.in. arcybiskup Górzyński otwierając spotkanie. - Myślę, że to co było wykonaną, bardzo konkretną pracą z państwa strony, bardzo dobrze zaowocowało w tym co dla nas jest najważniejsze - w życiu duchowym wiernych. W związku z tym moje życzenia są poprzedzone podziękowaniem. Chciałbym, aby to tak trwało, żebyśmy potrafili tak współpracować, by w społeczeństwie ta współpraca była nadal tak odbierana jak w tym, mijającym roku.

Metropolita Warmiński zauważył też, że święta Bożego Narodzenia to czas składania sobie nie tylko życzeń osobistych, ale także życzeń środowiskowych. Okazją do wyrażania życzeń środowiskowych są takie właśnie spotkania, jak to dzisiejsze spotkanie środowiska dziennikarskiego z pasterzami kościoła. Zdaniem abpa Józefa Górzyńskiego, oba te środowiska łączy posługiwanie prawdzie.
R E K L A M A
banner
- Chciałbym życzyć, żeby ten nasz wspólny łącznik, który w Boże Narodzenie znajduje szczególny wyraz, niech będzie dla nas nie tylko motywem do wspólnego działania, do jedności w posługiwaniu wiernym i słuchaczom, ale także naczelną wartością, która nas wszystkich będzie łączyć - powiedział arcybiskup. - I tego bardzo serdecznie życzę. Niech Pan Bóg w tym posługiwaniu prawdzie da ludzką życzliwość, da tę wewnętrzną radość, która płynie z faktu, że służymy najwznioślejszym wartościom i służymy drugiemu człowiekowi, który tej naszej posługi w swoim życiu bardzo potrzebuje. Niech wewnętrzna satysfakcja z dobrze wykonywanej pracy towarzyszy państwu na co dzień.

Po wysłuchaniu podziękowań i życzeń arcybiskupa dla dziennikarzy, uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Potem wszyscy usiedli do wigilijnej wieczerzy. Przy stole, w rozmowach, był czas na bardziej szczegółowe podsumowanie mijającego roku, a także informacje o najważniejszych wydarzeniach w Kościele Warmińskim w 2018 roku, wśród których na czoło wybija się 50. rocznica koronacji koronami papieskimi obrazu Matki Bożej w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Tematów do rozmów było sporo - na tyle, że spotkanie w kurii trwało dwie godziny.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie opłatkowe w Kurii Metropolitalnej w Olsztynie 2017

19-12-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl