Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-01-03 22:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26.

Olsztyn24
Sztabowcy WOŚP z Jagienką, najmłodszą tegoroczną wolontariuszką | Więcej zdjęć »
W drugą niedzielę (14.01) stycznia w Olsztynie odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane podczas imprezy datki przeznaczone zostaną na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W programie m.in.: występy dziecięce, koncerty, kiermasze, darmowe porady lekarskie oraz wielkie granie na dwóch scenach - w Galerii Warmińskiej i na scenie staromiejskiej.

O przygotowaniach do 26. Finału WOŚP rozmawiano dzisiaj (3.01) na konferencji prasowej olsztyńskiego sztabu orkiestry, prowadzonego przez Hufiec Warmiński ZHP im. Ryszarda Knosały, zorganizowanej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym, który jest jednym z beneficjentów kwesty.

Tegoroczna odsłona WOŚP w Olsztynie nie doszłaby do skutku bez zaangażowania 421. wolontariuszy z odpowiednimi identyfikatorami oraz puszkami, którzy przy pomocy straży miejskiej i olsztyńskich taksówkarzy będą kwestować w całym mieście. Każdy wolontariusz będzie mieć na sobie czerwoną koszulkę i dysponował będzie puszką z 3. banderolami oraz identyfikatorem ze zdjęciem osoby zbierającej pieniądze, pieczątką i hologramem. Na puszcze będzie musiał znajdować się numer identyfikacyjny danej osoby wypisany na jej identyfikatorze.
R E K L A M A
banner
UWAGA! Organizatorzy przypominają, że wolontariusze nie będą kwestować po domach. Znaleźć ich będzie można tylko na ulicach miasta, imprezach głównych oraz towarzyszących WOŚP. W dziewięciu lokalizacjach (m.in. w Warmiolandii) biorących udział w finale używane będą skarbony stacjonarne (bez przypisanego do niej numeru wolontariusza) Każdy, kto zechce wrzucić datek do takiej skarbony, może poprosić administratorów budynku o okazanie zezwolenia na jej prowadzenie.

Obecnie w programie znajdują się aż 53 imprezy towarzyszące finałowi, choć mogą w nim jeszcze zostać uwzględnione kolejne. A wśród przewidzianych atrakcji są m.in. kiermasze ciast, koncerty muzyczne, zabawa w Galerii Warmińskiej, kąpiel morsów i wiele innych. Szczegółowy program tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wkrótce dostępny w zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?”. Koncert y na scenie głównej zagrają Guzik, Sara Szymczak, Brzoza Kabaret Band i Po Godzinach. Gwiazdą koncertu głównego będzie natomiast zespół Manchester. Wydarzenie zakończy tradycyjnie „Światełko do Nieba”, które poszybuje o godzinie 20.00 w chmury ze Starego Miasta.

Jako patron medialny wydarzenia zapraszamy do zapoznania się z nim i do udziału w kweście. Więcej informacji na temat tegorocznego finału dostępnych jest w relacji wideo z dzisiejszej konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~do wot / 2018-01-04 17:55
Człowieku - sam dzielisz ludzi, przezywasz. Ja daję małe co nieco (na tyle inem stać) na Caritas i orkiestrę. Jako ekonomista przyznam, że po wgłębieniu się kilka lat temu w działalność obu organizacji - Caritas w mojej skromnej ocenie jest bardziej transparentny.
~Hanna / 2018-01-04 13:40
Ja ja jak co roku przekazałam datek na olsztyńskie hospicjum i wesprę tez Caritas. Każdy pomaga jak umie. Ja na orkiestrę nie daję, ale nie krytykuję tych co dają.
~wot / 2018-01-04 01:32
Oczywiście, jak co roku, wrzucę datek dla WOŚP, bo zbiera pieniądze na szlachetne cele. Nadto jednoczy, a nie dzieli ludzi. I, co równie ważne, solennie rozlicza się z całej akcji. Zazdrośników i nienawistników Orkiestry odsyłam do jej sprawozdań finansowych w internecie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. 26. Finału WOŚP w Olsztynie

03-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl