Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-09 22:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowy rocznik Kalendarza Olsztyńskiego już w rękach czytelników

Olsztyn24
Tomasz Śrutkowski podpisuje najnowsze wydanie Kalendarza Olsztyńskiego | Więcej zdjęć »
Jeszcze dzisiaj (9.10) rano książka była na maszynach drukarskich Olsztyńskich Zakładów Graficznych. Wieczorem w salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku trafiła do rąk pierwszych czytelników. Mowa o jubileuszowym XX Kalendarzu Olsztyńskim, którego wydawcą niezmiennie od 20. lat jest Tomasz Śrutkowski i wydawnictwo Wers.

Kalendarz Olsztyński to nie tylko praktyczny kalendarz na rozpoczynający się rok, ale przede wszystkim almanach wiedzy o Olsztynie, regionie i mieszkających tu ludziach. W tym roku w wydawnictwie znajdziemy teksty o społeczeństwie, historii, muzyce, kulturze, poezji, sporcie. Autorami tekstów w kalendarzu są m.in. prof. Stanisław Achremczyk, dr Jan Chłosta, Stanisław Brzozowski, Mirosław Rogalski, Krzysztof Panasiuk, Tomasz Śrutkowski, Jerzy Uścinowicz, Ewa Mazgal, Stefan Połom, Janusz Porycki, Marek Dabkus i Tadeusz Matulewicz. Wydawnictwo jest bogato ilustrowane zdjęciami takich autorów jak np. Wacław Kapusto, Jerzy Waluga, Eugeniusz Rudzki, Mariusz Feliński, Remik Włoczkowski, Janusz Połom i Tomasz Śrutkowski. W kalendarzu wykorzystano też ilustracje i dokumenty znajdujące się w zbiorach i archiwach: Archidiecezji Warmińskiej, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie, Ośrodka Badań Naukowych, Miejskich Biblioteki Publicznej w Olsztynie oraz Olsztyn24.

Spotkanie promujące najnowsze wydanie Kalendarza Olsztyńskiego, jak zwykle, zgromadziło nadkomplet publiczności. W salach kopernikowskich pojawili się m.in. wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma i radny Rady Miasta Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski. Swoją reprezentantkę przysłał też marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Bardzo licznie reprezentowane były środowiska literackie, artystyczne i naukowe Olsztyna. Oczywiście nie brakowało także osób, które przyczyniły się do powstania kalendarza - autorów tekstów, fotografii, redaktorów i producentów wydawnictwa. Przede wszystkim jednak nie brakowało czytelników, którzy wykorzystali pierwszą z nadarzających się okazji do nabycia aktualnego Kalendarza Olsztyńskiego. Do olsztyńskiego zamku przyjechał też Krzysztof Daukszewicz, który swoim satyrycznym występem, jak zwykle, rozbawił publiczność do łez.
R E K L A M A
banner
Wydarzenie w olsztyńskim zamku zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zrobiliśmy też sporo zdjęć. Zachęcamy do ich obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [3]
~mibo / 2018-01-10 15:48
spotkanie, jak zwykle super. do wl: na tych spotkaniach nie ma hipokryzji, przychodzi się z własnej nie przymuszonej woli i jeszcze kasę płaci za produkt
~olsztyniak / 2018-01-10 12:46
Gwałtu rety!
~wl / 2018-01-10 10:58
Wydarzenie pewnych ludzi, którzy jak w kościele spotykają się zawsze o tej samej porze. Podziwiać za przywiązanie i wiarę.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Promocja XX rocznika Kalendarza Olsztyńskiego

09-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl