Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2018-01-23 21:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Dziesiąty raz przekazali misie

Olsztyn24
Finał akcji „Przekaż misia dla Rysia” w Biskupcu (fot. archiw. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Lokalna akcja „Przekaż misia dla Rysia”, rozpoczęta 10 lat temu w Biskupcu, miała swój kolejny finał. Przekazano na nim ponad 240 paczek.

W sobotę (20.01) w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu odbyła się zabawa karnawałowa, w czasie której dzieci z rodzin współpracujących z MOPS otrzymały prezenty przygotowane z darów mieszkańców gminy Biskupiec. Przez dwa miesiące zbierano zabawki, słodycze, gry planszowe, książki, przybory papiernicze, z których potem przygotowano paczki. Oprócz tego na maluchy czekała zabawa z animatorami, malowanie buziek przez wolontariuszy, tańce, oraz oczywiście wizyta świętego Mikołaja.

- Koleżanka pracująca z rodzinami potrzebującymi wsparcia opowiadała mojej żonie, że spotkała się z wieloma przypadkami, kiedy dzieci nie mogą w pełni cieszyć się świętami. Rzuciłem w ówczesnym Biskupieckim Domu Kultury hasło i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, już w pierwszym roku udało się przygotować kilkadziesiąt paczek – mówi Andrzej Staszak, inicjator akcji. – Rozwoziliśmy je po całej gminie, a po dwóch latach zorganizowaliśmy pierwszą zabawę z Mikołajem.
R E K L A M A
banner
– To wyjątkowa, lokalna akcja charytatywna. Dziękuję wszystkim, którzy się w nią włączyli: wolontariuszom, darczyńcom, a zwłaszcza wieloletnim pracownikom dawnego Biskupieckiego Domu Kultury, którzy wymyśloną przez siebie inicjatywę kontynuują z takim rozmachem i zaangażowaniem. Po raz kolejny pokazujemy, że biskupczanie mają dobre serca – komentował obecny na finale akcji burmistrz Biskupa Kamil Kozłowski.

Akcja „Przekaż misia dla Rysia” odbywa się przy współudziale Caritas Biskupiec.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl