Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-01-09 11:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Misie trafiły do dzieci

Olsztyn24
Bal karnawałowy dla dzieci w Biskupcu (fot. B-c - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 200 dzieci z gminy Biskupiec bawiło się na balu karnawałowym w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu. To był kolejny finał akcji „Przekaż misia dla Rysia”.

Od 9. lat w grudniu prowadzona jest zbiórka darów: zabawek, książek, przyborów szkolnych i słodyczy, z których pracownicy CKTiS w Biskupcu oraz wolontariusze przygotowują paczki. Akcję zainicjował Andrzej Staszak.

- Koleżanka pracująca z rodzinami potrzebującymi wsparcia opowiadała mojej żonie, że spotkała się z wieloma przypadkami, kiedy dzieci nie mogą w pełni cieszyć się świętami. Rzuciłem w ówczesnym Domu Kultury hasło i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, już w pierwszym roku udało się przygotować kilkadziesiąt paczek – mówi Andrzej Staszak. - Rozwoziliśmy je po całej gminie, a po dwóch latach zorganizowaliśmy pierwszą zabawę z Mikołajem.
R E K L A M A
banner
Z roku na rok chętnych do jej wspierania przybywa. W tym roku padł rekord: 230 paczek, przygotowanych z darów przekazanych przez mieszkańców gminy, także zza granicy. Dzieci dostały je podczas zabawy karnawałowej. W minioną sobotę wolontariusze z biskupieckich szkół porwali maluchów do tańca, były konkursy, wspólne zdjęcie i oczywiście wizyta Mikołaja.

Współorganizatorem akcji jest Caritas Biskupiec.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl