Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-26 23:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Wyjątkowe wystawy na początek wyjątkowego roku w BWA Galerii Sztuki

Olsztyn24
Wernisażw w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dawno w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie nie było takich tłumów, jak w piątkowy (26.01) wieczór. Ogromne zainteresowanie publiczności pierwszymi w tym roku wernisażami dobrze wróży galerii na ten jubileuszowy rok, bowiem w tym roku mija 60. rocznica działalności w Olsztynie galerii sztuki współczesnej.

- Ogromnie się cieszę, że jest nas dzisiaj tak wiele - mówiła podczas wernisażu Małgorzata Bojarska-Waszczuk, dyrektor BWA Galerii Sztuki. - Widzę wiele młodych twarzy i wierzę, że młodzież będzie się do nas garnęła w tym roku. Życzę, żeby to był dobry rok. Życzę wielu przyjemności z kontaktu z tym, co Państwu przygotujemy.

Rekordową liczbę miłośników sztuki współczesnej przyciągnęły w piątek do galerii dwie wystawy: „Czarna rzeka” prof. Stanisława Baja, związanego z Wydziałem Malarstwa ASP w Warszawie i fotografie Zdzisław Beksińskiego, nieżyjącego już fotografika, malarza i grafika komputerowego z Sanoka na Podkarpaciu.
R E K L A M A
banner
Prof. Stanisław Baj osobiście zaprezentował swoje prace podczas wernisażu, natomiast o fotografiach Zdzisława Beksińskiego opowiedział kurator i organizator wystawy Jerzy Zegarliński. Co o prezentowanych od piątku w BWA Galerii Sztuki mieli do powiedzenia, można usłyszczeć w naszej wideorelacji z wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [5]
~Olsztyniak / 2018-01-29 18:04
Jakie to typowo polskie ! Sztuka ich zainteresowala, bo autor mial tragiczne losy ! A gdzie jest zainteresowanie na co dzien ? Nie ma. Jest glownie sztuka hejtowania. I to jest smutne. Oczywiscie nie zmienia to faktu, ze BWA mialo wreszcie wydarzenie na miare tej galerii.
~czterdziestolatka / 2018-01-29 17:03
A ja sie ciesze, gdy ludzie chodza na takie spotkania ! Nie lubie jedynie tych, ktorzy umieja tylko wciskajac w siebie chipsy i wypisywac durnoty w komentarzach. Podziwiam dyrektor BWA ze nie interesuja sie tymi wpisami ! Wydarzenie bylo duze ! I nic go nie przycmi !
~Groom / 2018-01-29 14:12
@Kebiz, jeżeli uważasz 30-latków za młodzież... :) To tak, było ich sporo.
~Kebiz / 2018-01-28 13:46
Istotnie przyszły tłumy, ale młodzieży i ... starców ! Gdzie średnie pokolenie ? Ze znanych mi osób dostrzegłem jedynie Piotra Płaczkowskiego - ost. fot.
~olsztyniak / 2018-01-28 09:22
Nareszcie tlumy przyszly do tej galerii ! CZemu nie czesciej ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaże wystaw w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie [26.01.2018]

26-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl