Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-22 16:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Andrzej Maciejewski: Zróbmy atut z naszego położenia

Olsztyn24
Konferencja prasowa posła Andrzeja Maciejewskiego | Więcej zdjęć »
Olsztyński poseł ruchu KUKIZ`15 ma pretensje do władz województwa i największych miast regionu, że nie starają się wykorzystać położenia Warmii i Mazur w związku ze zbliżającymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, których areną będzie m.in. nieodległy Kaliningrad. Mundialowe mecze w Kaliningradzie odbędą się już w czerwcu tego roku.

- Ósmego stycznia wystąpiłem do wojewody, do marszałka, do władz miast i powiatów w naszym okręgu wyborczym z zapytaniem, w jaki sposób przygotowują się na Mundial w Rosji, jakie mają pomysły na wykorzystanie tego wydarzenia do promocji regionu - poinformował Andrzej Maciejewski podczas zwołanej dzisiaj (22.01.) w tej sprawie konferencji prasowej. - Wojewoda na razie milczy, milczy marszałek województwa. Prezydent Olsztyna natomiast lakonicznie poinformował, że w czasie Mundialu Olsztyn planuje przeprowadzenie w Kaliningradzie akcji promocyjnej.

Zdaniem posła, Warmia i Mazury nie wykorzystują szansy, jaką daje bliskość Kaliningradu. Dlatego sam podjął działania, żeby wypełnić lukę po bezczynności władz rządowych i samorządowych. M.in. spotkał się ze strażnikami granicznymi i kierownictwem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Olsztynie. Jutro natomiast ma zaplanowane spotkania z dwójką wiceministrów spraw wewnętrznych i administracji odpowiedzialnych za współpracę przygraniczną i współpracę z samorządami.
R E K L A M A
banner
- Moje rozmowy w Warszawie będą miały na celu spowodowanie, by Olsztyn stał się ośrodkiem koordynujacym współpracę przygraniczną z Rosją - poinformował poseł. - Po tych spotkaniach będzie można mówić o konkretnych przedsięwzięciach w ramach promocji Warmii i Mazur w czasie Mundialu w Rosji.

Zdaniem posła, piłkarska impreza w Kaliningradzie może przyczynić się do odblokowania przez rząd Małego Ruchu Granicznego pomiędzy Warmią i Mazurami a Obwodem Kaliningradzkim. Na taką decyzję włodarze regionu i miast przygranicznych powinni być przygotowani.

Więcej w naszej wideorelacji z konferencji prasowej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Olsztyniak / 2018-01-24 07:13
Urzednicy gadają, ze urzad kupil za publiczne pieniadze cukierki krowki za 120 tysiecy !
~Kebiz / 2018-01-23 13:43
Nieważne kto bębni, byle były tego pozytywne skutki. Czy Wy to rozumita ?
~lll / 2018-01-23 08:22
Ot i obudził się. Protas bębni o tym od roku.
~Jacek / 2018-01-22 20:11
Urzednicy nie myślą o promocji dot. Kaliningradu, choc bylaby z tego korzysc, bo organizuja sobie wyprawe delegacyjna do Francji, z czego nic nie wyniknie. Panu Poslowi proponuję sprawdzic koszty zagranicznych wyjazdow za publiczne pieniadze. Czy przez te wyjazdy czegos nowego i przydatnego władze urzędu sie nauczyły? Prosze o przykłady.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posła Andrzeja Maciejewskiego Kukiz`15 [22.01.2018]

22-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl