Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
zbp | 2018-02-05 12:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Nie tylko święci piszą ikony

Olsztyn24
Proboszcz ks. Jan Hałuszka poświęcił ikony wykonane przez młodzież (fot. zbp - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W niedzielę (4.02) uroczyście zakończono IV edycję warsztatów pisania ikon zorganizowanych przez olsztyńską Parafię Greckokatolicką p.w. Pokrowa Matki Bożej w Olsztynie. Proboszcz parafii, ks. Jan Hałuszka, po zakończeniu liturgii św. poświęcił ikony wykonane przez młodzież z gimnazjum, liceum i studentów.

Warsztaty odbywały się podczas drugiego tygodnia ferii szkolnych. Przez tydzień uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki pisania ikon tradycyjną techniką tempery jajecznej na bazie naturalnych barwników. Samodzielnie przygotowywali także spoiwo do pigmentów z żółtka kurzego i białego wina. W tym roku młodzież podjęła zadanie przedstawienia ikonograficznego postaci Anioła Stróża – Anheła Choronytela.

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia kursu pisania ikon. Warsztaty prowadziła, jak co roku, Iwona Pasławska-Kircio, absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, która od 9 lat zajmuje się m.in. sztuką sakralną.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl