Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-02-05 13:19 | Rozmiar tekstu: A A A
Finał imprezy charytatywnej „Kilometry Pomocy”

Michelin przekaże sprzęt szpitalowi dziecięcemu w Olsztynie

Olsztyn24
Akcja „Kilometry pomocy” Michelin (fot. mat.pras. - wszystkie) | Więcej zdjęć »
We wtorek (6.02) prezes zarządu Michelin Polska Jarosław Michalak wręczy przedstawicielom Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie ultrasonograf kupiony za pieniądze wybiegane i wyjeżdżone przez uczestników charytatywnej akcji „Kilometry Pomocy”. Partnerem imprezy była Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

Zakupiony ultrasonograf przyłóżkowy to urządzenie niezbędne do diagnostyki i ratowania pacjentów Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Placówka posiada najwyższy stopień referencyjności i leczone są tu najcięższe przypadki z województwa warmińsko-mazurskiego, a także spoza niego.

Udział w zakupie sprzętu mają wszyscy mieszkańcy Olsztyna i okolic, którzy wzięli udział w akcji „Kilometry Pomocy” zorganizowanej we wrześniu przez Michelin. Osoby uczestniczące w inicjatywie startowały w czerech konkurencjach: rajd rowerowy dorosłych, bieg dla dorosłych i młodzieży oraz bieg dla dzieci, a także marsz nordic walking. Za każdy kilometr pokonany na trasie firma Michelin przekazała 10 złotych na rzecz małych pacjentów. W imprezie wzięły udział m.in. zorganizowane zespoły pracowników fabryki oraz personelu Szpitala Dziecięcego.
R E K L A M A
banner
- Cieszymy się, że już po raz trzeci mogliśmy pomoc w ramach akcji „Kilometry Pomocy”. Co roku na starcie staje bardzo liczna grupa mieszkańców Olsztyna i okolic, którzy chcą zrobić coś dla wspólnego dobra i naszej społeczności lokalnej. To niezmiernie miłe, że w ramach tej inicjatywy udało nam się zaangażować aż tyle osób! Już dziś trzymam kciuki za sukces kolejnej edycji – powiedział Jarosław Michalak, prezes zarządu Michelin Polska.

We wrześniu 2017 r. w ramach akcji „Kilometry Pomocy” zebrano łącznie 105 tys. zł.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl